НБУ розповів очікування щодо курсу гривні, а Нафтогаз вперше зняли з великого газового тендеру: Головні ділові новини дня

15 вересня 2017, 20:00
ТОП головних новин українського бізнесу за 15 вересня від НВ Бізнес

1 Національний банк повідомив, що не очікує сильних коливань курсу гривні цієї осені

Нацбанк очікує помірної волатильності обмінного курсу гривні цієї осені, оскільки традиційні осінні фактори вже грають значно меншу роль на валютному ринку.

Відео дня

За словами заступника глави НБУ Олега Чурія, застосування плаваючого курсоутворення, розвиток валютного ринку і проведення перетворень в інших секторах економіки дозволяють очікувати зниження сезонності.

2 Нафтогаз України вперше в історії зняли з газового тендеру на 2,5 млрд гривень

Антимонопольний комітет України вирішив скасувати рішення про допуск до торгів Нафтогаз України у тендері Укртрансгазу на закупівлю 375 млн куб. м. газу на очікувану суму 2,46 млрд грн.

Рішення про допуск Нафтогазу до тендеру оскаржив Торговий Дім Сокар Україна.

Якщо дане рішення буде виконано і Укртрансгаз після цього не скасує торги через "відсутність подальшої потреби", то це стане першим випадком в історії України, коли Нафтогаз не отримає підряд з технічного газу.

3 В Україні припинилося зростання цін на бензин і дизпаливо, а автогаз продовжив дешевшати

Зростання цін на дизпаливо і бензини в Україні зупинився. 15 вересня ціни на дані види палива на українських АЗС втрималися на рівні 14 вересня.

Відзначимо, що подорожчання бензинів та дизпалива на українських АЗС почалося ще в п'ятницю, 8 вересня, і тривало аж до вчорашнього дня.

При цьому ціни на автогаз на АЗС України знову знизилася. Зріджений газ на АЗС почав дешевшати з минулих вихідних і спад цін триває аж до сьогоднішнього дня.

4 В МВФ вважають, що українці повинні більше платити за газ

Заступник глави Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон заявив, що ціни на газ в Україні є дуже низькими в порівнянні з сусідніми країнами. За його словами, важливо, щоб ціни на газ визначалися ринковими зрушеннями і треба уникати виникнення неадресних і прихованих субсидій.

При цьому, в Кабміні заявили, що не підніматимуть ціну на газ для населення, незважаючи на застереження МВФ.

5 Європа не хоче втрачати транзит газу через Україну

Віце-президент Європейської комісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович сьогодні заявив, що ЄС готовий підтримати збереження важливої ролі України у транзиті російського природного газу до Європи після 2019 року.

Крім того, за його словами, Україна має величезний потенціал стати значним енергетичним вузлом або хабом.

Нагадаємо, що діючий контракт Нафтогазу і Газпрому передбачає обов'язковий транзит російського газу через територію України до кінця 2019 року.

Відзначимо, що Росія в даний час здійснює два проекти з будівництва газопроводів, які транспортуватимуть газ в обхід території України. Це Північний потік-2, який йде дном Балтійського моря, і Турецький потік - дном Чорного моря.

Такими були головні ділові новини п'ятниці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X