НБУ повідомив про перемогу над Януковичем-молодшим у справі на 1,6 млрд грн

3 серпня 2018, 16:52

Верховний Суд України (ВСУ) остаточно став на сторону Національного банку України (НБУ), затвердивши рішення про відмову Олександру Януковичу в задоволенні позову до банківського регулятора.

Відповідне рішення ВСУ затвердив 20 червня, повідомила прес-служба НБУ 3 серпня.

"Верховний Суд України підтвердив висновки судів попередніх інстанцій відносно безпідставності позовних вимог Олександра Януковича як акціонера Всеукраїнського банку розвитку до Національного банку про відшкодування збитків у розмірі 1,6 млрд грн", – йдеться в повідомленні регулятора.

Відео дня

Нагадаємо, у серпні 2017 року Янукович-молодший звернувся з позовом до Національного банку України з вимогами про відшкодування збитків, у зв’язку з виведенням з ринку Всеукраїнський банк розвитку (ВБР), акціонером якого він є. Проте суд не знайшов підстав для задоволення позову, відмовивши Януковичу.

Крім того, у січні 2016 року Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) підтвердив правомірність рішення Нацбанку від 27 листопада 2014 року про визнання ВБР неплатоспроможним.

Як пояснювали в НБУ, до такого кроку регулятор вдався через застосування до Олександра Януковича санкцій Європейського Союзу. Пізніше, 21 грудня 2015 року Нацбанк ухвалив рішення ліквідувати банк.

Показати ще новини
Радіо NV
X