НБУ оштрафував український банк на 5 мільйонів

27 червня 2018, 20:24

Національний банк України (НБУ) оштрафував на 5 млн грн на Банк інвестицій та заощаджень (БІС-Банк) і зажадав зміни його голови правління за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

Про це повідомили у прес-службі регулятора, передає Інтерфакс-Україна.

"(Ризикова діяльність) полягає, зокрема, в проведенні (у тому числі на підставі документів, що не відповідають дійсності) за рахунками пов'язаних між собою клієнтів-юридичних осіб великомасштабних (понад 7 млрд грн) фінансових операцій, які містять ознаки, що можуть бути пов'язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

За даними НБУ, зазначені кошти пройшли транзитом через банк і були переведені в готівку в інших банках, в тому числі за рахунками юридичних осіб, які також надали цим банкам документи, що містять ознаки підроблених/фіктивних.

Крім того, Нацбанк виніс письмове застереження БІЗ-банку за несвоєчасне надання інформації за запитом і подання недостовірної звітності, порушення вимог з ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку, зокрема публічних діячів або пов'язаних із ними осіб, а також несвоєчасне повідомлення відповідального працівника банку про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу.

"Крім того, у зв'язку з незабезпеченням належного виконання керівниками БІЗ-банку своїх посадових обов'язків... НБУ ухвалив рішення вимагати заміну голови правління цього банку., члена правління банку, відповідального за проведення фінансового моніторингу", - йдеться в повідомленні.


БІС-Банк заснований у 2005 році. За даними НБУ на 1 січня 2018 року, його найбільшими акціонерами були Сергій Лагур (17,5% акцій), Степан Івахів (23,3%), Андрій Попов (9,8%), Петро Димінський (5,6%), Інна Москаленко (5%), Жанна Димінський (4,3%), Валерій Горбатюк (4,1%).

За розміром чистих активів на 1 січня 2018 року БІС-Банк займав 30-е місце (4,343 млрд грн) серед 84 діючих банків країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X