НБУ має намір узаконити P2P-кредитування

26 квітня 2016, 12:47
Національний банк України (НБУ) пропонує учасникам ринку, а також профільному комітету Верховної Ради розробити консолідовану позицію щодо узаконення питання банківського сервісу P2P (Peer-to-Peer)-кредитування

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

НБУ пропонує обговорити кредитування малого бізнесу і населення, а також надання консультацій з питань потенційних позичальників-фізичних осіб.

Відео дня

Поки що P2P-кредити не підпадають під дію закону "Про банки і банківську діяльність", НБУ та інших регуляторів ринку.

"Онлайн-сервіси з взаємного кредитування фізичних осіб, а також платформи збору фінансування для підприємств отримали широкого розвитку у світі. На сьогодні світовий обсяг такого кредитування оцінюється в $64 млрд, а до 2020 року за оцінками аналітиків Morgan Stanley може досягти $300 млрд", – зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона також додала, що Нацбанк вітає появу нових інструментів, але вони повинні бути прозорими і врегульовані законодавчо.

Бізнес НВ повідомляло, що ПриватБанк спільно з MasterCard запустили платформу для видачі невеликих роздрібних P2P кредитів.

P2P-кредитування (peer-to-peer) – це напрямок кредитування, при якому видача і отримання позик здійснюється фізичними особами безпосередньо. Фактично, користувачі можуть позичати один одному гроші без посередників.

Показати ще новини
Радіо НВ
X