НБУ та Приватбанк програли футбольний клуб Суркісам

30 травня 2018, 20:05

Національний банк України (НБУ) програв у Верховному суді справу про визнання зв'язку футбольного клубу (ФК) Динамо, який належить братам Григорію та Ігорю Суркісам, з Приватбанком.

Відповідне рішення Верховний суд виніс 24 травня, повідомляє Finbalance.

Зокрема, суд відмовився задовольнити заяви Національного банку і Приватбанку щодо перегляду судових рішень трьох нижчих інстанцій і скасував рішення комісії НБУ з питань визначення пов'язаних з банком осіб №105 від 13 грудня.

Відео дня

Крім того, Верховний Суд вирішив, що позивачі не надали суду достатніх доказів неоднозначного тлумачення норм закону касаційним судом в різних справах, в зв'язку з чим відмовив у задоволенні позову і залишив в силі рішення Вищого адмінсуду в цій справі.

Суд також підтвердив законність скасування наказу тимчасового адміністратора Приватбанку в частині заборони видаткових операцій і блокування рахунків футбольного клубу Динамо Київ у Приватбанку.

Також у матеріалах відзначається, що суди попередніх інстанцій встановили, що підставою для визнання футбольного клубу пов'язаною особою з Приватбанком стало те, що Ігор Суркіс має частку у статутному капіталі товариства в розмірі 63,7%.

При цьому, станом на день прийняття рішення комісії НБУ, Суркіс також був опосередкованим (через компанію Bolvik Ventures Ltd) власником більше 10% статутного капіталу ТРК ТЕТ, яка була родинною юрособою з Приватбанком.

Крім того, НБУ вказав серед підстав для визнання ФК Динамо Київ пов'язаною особою з Приватбанком ще ряд обставин.

Зокрема, футбольний клуб брав кредити в Приватбанку, що дозволяло виплачувати дивіденди в інтересах свого власника (І.Суркіса). Також зазначається, що клуб також не мав кредитів в інших банках.

Крім того, наголошується, що видача кредиту суперечила внутрішнім правилам Приватбанку була проведена на неринкових умовах.

Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

У межах націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.

Суркіси, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.

При цьому на початку листопада Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1 млрд грн, $266,2 тис. і €7,8 тис.

НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У листопаді 2017 року, Вищий адміністративний суд України підтвердив незаконність визнання ФК Динамо пов'язаною особою з націоналізованим Приватбанком.

Показати ще новини
Радіо НВ
X