Сбербанку залишився останній крок до повного продажу української "дочки"

25 січня 2018, 11:57

Національний банк України (НБУ) вивчає пакет документів на узгодження придбання білоруським Паритетбанком 100% української "дочки" Сбербанку Росії.

Про це повідомили в прес-службі Нацбанку, передає Інтерфакс-Україна.

"Зараз отримані НБУ документи для погодження набуття істотної участі в Сбербанк перебувають на розгляді. За результатами розгляду громадськість буде проінформована додатково", - повідомили в НБУ.

Відео дня

У Нацбанку також нагадали, що відповідно до ст. 34 закону Про банки і банківську діяльність, регулятор розглядає відповідні документи протягом трьох місяців від дати отримання повного пакета.

Крім того, глава Сбербанку Герман Греф на Всесвітньому економічному форумі в Давосі повідомив, що операція з продажу української "дочки" вже структурована і в даний час очікується узгодження такої угоди з боку НБУ.


Сбербанк (Київ, раніше - дочірній банк Ощадбанку Росії, до цього - банк НРБ) засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року за розміром активів (40,7 млрд грн) фінустанова займало 9-е місце серед 88 банків, що діяли в країні банків.


Нагадаємо, що в березні 2017 року, Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

Крім того, на узгодження угоди з купівлі української "дочки" Сбербанку Росії в регулюючі органи Білорусі та України подав документи білоруський IT-бізнесмен, громадянин Білорусі і Кіпру Віктор Прокопеня.

Національний банк отримав 30 червня 2017 року пакет документів від Прокопені для узгодження опосередкованого (через Парітетбанк) придбання 100% акцій Сбербанку.

На початку серпня Прокопеня відкликав з Національного банку заявку на купівлю Сбербанку.

У вересні 2017 року заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що на покупку російського Сбербанку в Україні з'явився новий покупець-нерезидент .

Відзначимо, що в середині грудня російський Сбербанк продав львівський VS банк українському бізнесменові, власникові ТАСкомбанку і Universal Bank Сергію Тігіпку.

Після цього НБУ визнав недійсною банківську групу Сбербанку Росії.

21 грудня НБУ отримав документи на узгодження покупки білоруським державним Парітетбанк 100% української "дочки" Сбербанку Росії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X