Рік змін. Як статки Золотої сотні українців за рік зросли ледь не на половину і що піднесло Ахметова на недосяжну висоту

7 листопада 2021, 09:06
НВ Преміум
За рік статки учасників рейтингу топ-100 зросли до $47,4 млрд. Це найвищий показник з 2014 року (Фото:НВ)

За рік статки учасників рейтингу топ-100 зросли до $47,4 млрд. Це найвищий показник з 2014 року (Фото:НВ)

Статки Золотої сотні українців за рік зросли ледь не на половину, причому кожен п’ятий її учасник заробляє мільйони в IT-секторі, пише журнал НВ.

Р екордсмен України, флагман металургійної величі, перлина в короні бізнесової імперії Ріната Ахметова (№ 1 у списку) та Вадима Новинського (№ 3). Це все Метінвест — одна з найдорожчих компаній країни з оцінкою в $ 9 млрд. Саме вона піднесла Ахметова на недосяжну висоту першого місця на п'єдесталі мільярдерів у цьогорічному рейтингу НВ та інвесткомпанії Dragon Capital найбагатших українців.

Відео дня

«Як ми жартували, ти можеш нічого не оцінювати, окрім однієї компанії, — не жартує Андрій Безп’ятов, керуючий директор, голова аналітичного департаменту Dragon Capital [видавець НВ]. — Торік він [Метінвест] був приблизно удвічі дешевший».

Слухайте подкаст на цю тему

Торік усе було інакше. Тоді COVID-19 руйнував економіку, а тепер, розігріта вакцинацією, вона активно відновлюється. Торік у світі поставали парадокси відсутності попиту — ф’ючерс на американську нафту навесні 2020‑го знизився до мінус $38 за барель. Тобто продавцю треба було доплатити, щоб у нього вибрали нафту, яку через надлишок не було де зберігати. Тепер той саме барель продають за ціною понад $ 80.

США, Індія, Японія благають країни ОПЕК+ пришвидшити наф­товидобування, щоб зупинити шалене здорожчання. Паралельно із цим вартість 1 тис. куб. м газу з $ 505 у серпні вже у жовтні дісталася рекордної позначки $ 1,9 тис. Така кардіограма ринку загрожує тромбозом світовій економіці та судомами промисловості України. Але це згодом.

Світ оговтується від COVID-19, відновлює попит, купує авіаквитки, бере іпотечні кредити. У 2021‑му традиційний український сировинний експорт подорожчав подекуди вдвічі: руда, метали, зернові не гірше за газ та наф­ту збагачують своїх власників.

Захмарений прогноз, що так добре буде не завжди, чують не всі. «Більша частина бізнесу перебуває в ейфорії, — іронізує Сергій Фурса, заступник директора Dragon Capital. — Коли така вечірка, то всім слід танцювати».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X