15 найзаможніших: як і на чому заробляють лідери рейтингу Топ-100 найбагатших українців

6 листопада 2021, 10:40
NV Преміум

Журнал НВ розповідає про статки 15 найзаможніших бізнесменів України — саме вони очолили новий список Топ-100 найбагатших українців. Це спільний проект видання з інвесткомпанією Dragon Capital.

1. Золота людина: Рінат Ахметов

55 років, одружений, двоє синів

East News
Фото: East News

Рінат Ахметов має залізні причини відкоркувати пляшку шампанського Dom Perignon: за минулий рік він не просто зберіг перший рядок у рейтингу сотні найбагатших українців, а й наблизився до піку свого багатства, який йому підкорився в далекому 2013 році.

Відео дня

Відновлення економічної активності у 2021‑му піднесло Ахметова на значну висоту: його капітал здолав позначку в $ 10 млрд і сягнув ще вище.

Активи мільярдера в металургійному секторі продемонстрували чудові результати, адже середина року минула під зіркою фортуни для сировинного бізнесу. А восени ще й зріс попит на вугілля та електроенергію, що додало найбагатшому українцю ваги у вітчизняній економіці.

Метінвест, який об'єднує гірничо-рудні та металургійні компанії мільярдера, за шість місяців 2021‑го заробив $ 2,8 млрд чистого прибутку, а маржинальність холдингу сягнула 33 %. Попит на руду та сталь з боку ЄС, Китаю і країн Перської затоки став тим двигуном, що підніс Метінвест на п'єдестал найприбутковіших компаній України.

Гарні фінансові показники металургійного бізнесу дозволили СКМ, корпорації Ахметова, консолідувати контроль над Покровською вугільною групою, а також придбати на приватизаційному аукціоні виробничі активи Дніпровського меткомбінату за 9,2 млрд грн. Нові інвестиції в модернізацію отримали Маріупольський меткомбінат та Центральний ГЗК.

ДТЕК Енерго — енергетична складова імперії Ахметова, переживши боргову кризу в 2020‑му, поступово виходить із неї. Заробивши за перше півріччя 23,5 млрд грн доходу, компанія зробила серйозний крок для зміцнення своїх ринкових позицій. І хоча підсумковий фінансовий результат за шість місяців виявився негативним — збиток у 0,5 млрд грн — окремі підрозділи показали себе добре. Так, ДТЕК Трейдинг та бізнес у відновлювальній енергетиці вийшли в непогані прибутки.

Кінець 2021-го обіцяє гарні заробітки всій українській електрогенерації, адже енергетична система наразі мусить навіть закуповувати електрику в Білорусі через дефіцит. Аналогічним чином брак вугілля оживив його видобуток у компаній Ахметова. У жовтні прем'єр Денис Шмигаль, колишній топменеджер ДТЕК, відвідав Донецьку область та запевнив, що уряд вельми зацікавлений у збільшенні поставок корисної копалини на теплові електростанції країни.

Позитивним цей рік став і для ПУМБу, банку Ахметова, який є однією з найприбутковіших фінустанов країни, що базується на приватному національному капіталі. 2,7 млрд грн прибутку за вісім місяців забезпечені переважно кредитуванням корпоративного сектору — його частка становить, за даними агенції Fitch Ratings, 62 % кредитного портфеля банку. Ще 23 % — це кредитні карти, де теж гарні показники.

На тлі падіння переглядів класичного телебачення медійна імперія Ахметова — телеканали Україна та Україна 24, інтернет-ресурс Segodnya.ua — сконцентрувалися на своїй корінній аудиторії. Трансляції відбіркових матчів до чемпіонату світу з футболу-2022, телесеріал Клятва лікаря та шоу Співають усі є одними з найпопулярніших продуктів вітчизняного ТБ. А Василь Голованов, один із «якірних» ведучих Україна 24, став фігурою, що збирає сотні тисяч переглядів у сегменті YouTube.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Медійні ресурси мільярдера виконують роль значного гравця у сфері політичних дискусій, адже відомі медійники — Савік Шустер, Євген Кисельов та Наталія Влащенко — регулярно пропонують на них суспільству політичні шоу з коментарями про те, що відбувається в Офісі президента, Верховній Раді та РНБО.

Встигаючи заробляти в сировинній економіці та маючи надійний політичний тил, забезпечений телевізором, Ахметов упевнено дивиться вперед: фінансові резерви дозволять спокійно пережити будь-які кризові моменти в економіці, а зв’язки та вміння знаходити спільну мову із впливовими людьми вбережуть від неприємностей з боку держави.

Слухайте подкаст на цю тему
Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
Радіо NV
X