Перевірку Енергоатому вирішили провести за рахунок зростання тарифу

5 жовтня 2018, 15:57

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), планує ініціювати forensic audit НАЕК Енергоатом, який проведе представник аудиторів "великої четвірки".  Нацкомісія готова за вимогою НАЕК включити кошти на проведення аудиту в тариф.

Про це повідомила голова комісії Оксана Кривенко на своїй Facebook-сторінці.

Голова НКРЕКП зазначила, що керівництво Енергоатому вимагає від Нацкомісії врахувати у тарифі збільшення на 70% фінансових витрат компанії, мотивуючи це необхідністю платити відсотки за банківськими кредитами.

Відео дня

"Ситуація у держкомпанії стає загрозливою. На цьому тижні СБУ виявила факти корупції на ЗАЕС - чиновники купили запчастини для систем тестування надійності роботи реакторних відділень лише на папері. Ми спостерігаємо системну корупцію, злодійство і нецільове використання коштів. Хочу запитати: на що беруться ці кредити? Добре, 1 млрд грн ви взяли, бо з вами вчасно не розрахувався Енергоринок. Комісія знає про цю проблему та робить усе можливе, щоби розрахунки з генерацією проводилися вчасно, а борг Енергоринку скорочувався. Але кредитна заборгованість компанії збільшилась не на 1 млрд грн, а на 4,6 млрд. грн. Як були використані ці кошти? Ми не розуміємо, під що керівництво компанії бере кредити, чому компанія не дотримується затвердженого плану інвестицій?", - написала Кривенко.

"Впевнена, що forensic audit Енергоатому, який проведе представник аудиторів" великої четвірки ", дасть відповіді на дуже багато питань", - підсумувала вона.

У свою чергу, в Енергоатомі заявили про готовність пройти forensic audit ініційований Кривенко.

"Енергоатом не просто вітає останню ініціативу глави НКРЕКП Оксани Кривенко, але вимагає проведення незалежного міжнародного аудиту достовірності дефіциту в тарифі для НАЕК в обсязі 13,9 млрд грн", - йдеться у заяві підприємства.

В Енергоатомі зазначають, що в компанії щорічно проводиться аудит. Зокрема, днями Державна аудиторська служба завершила квартальну перевірку і операційний аудит фінансових операцій.


Енергоатом є оператором чотирьох діючих АЕС, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків загальною встановленою потужністю 13 835 МВт, 2 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт і 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС встановленою потужністю 11,5 МВт.

Показати ще новини
Радіо NV
X