Нацкомісія з фондового ринку зупинила торги акціями Київенерго

16 січня 2018, 20:35

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла рішення про зупинення обігу акцій Київенерго.

Рішення ухвалено за підсумками засідання НКЦПФР 16 січня, передає Інтерфакс-Україна.

У той же час текст документу поки відсутній, зазначає видання.

Відзначимо, що в кінці 2017 року акціонери Київенерго вирішили розділити її на дві компанії, виділивши з її складу і створивши окрему компанію - оператора систем розподілу ДТЕК Київські електромережі. Новоствореної компанії передані на баланс права, зобов'язання та майно для реалізації дистрибуційного бізнесу. Очікується, що державна реєстрація нової компанії буде завершена в лютому 2018 року.

Відео дня

У зв'язку з реорганізацією акціонери вирішили конвертувати 108,364 млн акцій Київенерго номіналом 0,25 грн кожна в таку ж кількість акцій Київенерго номіналом 0,05 грн кожна, а також в акції ДТЕК Київські електромережі номіналом 0,2 грн кожна.

"Таким чином, всі поточні акціонери стануть власниками акцій" Київенерго "і" ДТЕК Київські електромережі ", - пояснили раніше в компанії.

Нагадаємо, що на момент зборів акціонерів найбільшими власниками голосуючих акцій Київенерго були підконтрольні СКМ Ріната Ахметова компанії: DTEK Holdings Limited - 25%, DTEK Energy BV - 29%, Ornex Limited - 21% і ДТЕК Енерго - 18%.

Нагадаємо, що в середині листопада акціонери компанії Київенерго вирішили провести реорганізацію бізнесу шляхом розділення компанії за видами діяльності. Вирішено створити дві нові компанії: одна буде займатися розподілом електроенергії і експлуатацією електромереж, друга - постачанням електроенергії.

Рішення пояснюється вимогами закону Про ринок електроенергії, який набрав чинності 11 червня. Закон передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.


Київенерго є єдиною компанією, яка експлуатує всі енергетичні об'єкти столиці, за винятком Дарницької ТЕЦ (теплоелектроцентралі).

Показати ще новини
Радіо НВ
X