Нацбанк запровадить механізм "ключової ставки"

16 березня 2016, 19:57
НБУ планує запровадження механізму "ключової ставки", який збалансує ринок ліквідності банківської системи. Тобто ключова ставка повинна буде відображати основні операції по решті інструментів НБУ

"Ключову ставку, або облікову ставку, як вона зараз називається, ми хочемо зрівняти із ключовим інструментом – двотижневими депозитними сертифікатами. Це прибере множинність ставок, надасть більшої дієвості нашій відсотковій політиці, і сприятиме розвитку ринку", – заявив Олег Чурій, заступник голови НБУ.

Відео дня

вплив зміни ключової процентної ставки на інфляцію
вплив зміни ключової процентної ставки на інфляцію Фото:

Коридор процентних ставок, який на сьогодні, за словами Чурія, є досить широким, в НБУ планують звужувати. Як наслідок, ліквідність банківського ринку має суттєво зрости.

Наразі облікову ставку Нацбанк встановив на рівні 22%. Двотижневі депозитні сертифікати НБУ емітує під 20%. Середньозважена ставка по кредитах овер-найт складає 24%, по депозитних сертифікатах овер-найт – 18%, тижневі депсертифікати під 19%.

Ключова ставка, за переконанням очільників НБУ, допоможе регулювати рівень інфляції в країні.

В середу, 16 березня, Нацбанк повідомив про те, що змінює механізм фіндопомоги для банків і запроваджує лінійні кредити.

Показати ще новини
Радіо NV
X