Нацбанк вирішив ввести новий показник стабільності банків

20 лютого 2018, 16:39

Національний банк України (НБУ) з 1 червня розпочинає перший етап впровадження нового пруденційного нормативу для банків - коефіцієнт покриття ліквідністю або LCR (Liquidity Coverage Ratio).

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

У постанові Нацбанку Про введення коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR) і рішення правління НБУ № 101-рш Про схвалення методики розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR) від 15 лютого 2018 року, які набудуть чинності з 1 березня 2018 року, з 1 червня 2018 року розрахунок нормативу LCR буде здійснюватися у тестовому режимі, який триватиме шість місяців, з 1 грудня 2018 норматив LCR стане обов'язковим до виконання.

Відео дня

Коефіцієнт покриття ліквідністю - це співвідношення високоякісних ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку протягом 30 днів. Він відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності - характерного для кризових періодів явища, коли відбувається значний відтік коштів клієнтів.

Він розроблений Базельським комітетом з банківського нагляду у відповідь на глобальну фінансову кризу 2007-2008 років. З 2015 року норматив є обов'язковим для банків країн ЄС відповідно до положень CRR/CRD IV. На сьогодні LCR введений у 45 країнах світу.


Відзначається, що тепер банки будуть розраховувати коефіцієнт щодня і звітувати НБУ на щомісячній основі.

У регуляторі відзначають, що новий норматив запроваджується з метою підтримки фінансової стабільності та підвищення стійкості банківської системи до можливих шоків ліквідності.

Нагадаємо, що у вересні 2016 року для розробки та впровадження LCR в Україні була створена робоча група, до складу якої увійшли фахівці профільних підрозділів НБУ та комерційних банків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X