Нацбанк спростував отримання документів від нового покупця української "дочки" Сбербанку

30 червня 2017, 17:30
Національний банк України (НБУ) не отримував документи від третього претендента на покупку Сбербанку (Київ)

Про це повідомили в прес-службі НБУ, передає Інтерфакс-Україна.

"НБУ не отримував ніяких нових пакетів документів на узгодження придбання істотної участі в Сбербанку, крім тих, про які вже повідомляв", - сказав представник прес-служби НБУ.

Відео дня

За його словами, 10 квітня НБУ отримав пакет документів від громадянина Великобританії і РФ Саїда Гуцерієва, який має намір придбати 77,5% акцій українського Сбербанку, а 14 квітня - пакет документів для погодження набуття прямого одноосібного істотної участі в цьому банку в розмірі 22,5% акцій від громадянина Великобританії і РФ Григорія Гусельникова.

Разом з тим, як повідомив агентству білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, якому належить одна з найбільших інвесткомпаній в Білорусі - VP Capital, 30 червня він подав заявку в НБУ на придбання українського Сбербанку.

"Я вивчаю можливість придбання 100% акцій Сбербанку (Україна). Сьогодні подана заявка в НБУ і отримана довідка канцелярії НБУ про прийом документів", - сказав він.

При цьому він уточнив, що VP Capital має намір придбати 99,83% білоруського Паритетбанку, який в подальшому буде використаний для придбання Сбербанку (Україна).

Раніше повідомлялося, що на узгодження угоди з купівлі української "дочки" Сбербанку Росії в регулюючі органи Білорусі та України подав документи білоруський IT-бізнесмен Віктор Прокопеня.


Нагадаємо, що Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

До нього увійдуть латвійський Norvik Banka, який належить бізнесмену Григорію Гусельникову, і білоруській приватній компанії, що підконтрольна синові власника нафтової компанії Русснефть Михайла Гуцерієва Саїду.

Пізніше він заявив, що після завершення угоди з продажу української "дочки" Сбербанку РФ актив буде перейменований в Norvik Banka.

"Банк буде перейменований. Судячи з цього, він буде носити ім'я Norvik Banka, тому що він буде дочірнім по відношенню до європейського Norvik Banka", - сказав Гусельников.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X