Нацбанк прогнозував зниження трудової міграції до Польщі

2 листопада 2018, 12:43

Національний банк України (НБУ) очікує зниження інтенсивності трудової міграції з України до Польщі.

Про це йдеться в інфляційному звіті регулятора за жовтень.

Очікується, що українці стануть рідше їздити на роботу в Польщу через перспективу уповільнення економічного зростання в цій країні. За прогнозом Міжнародного валютного ринку ВВП Польщі сповільниться до 3,5% у 2019 році і 2,8% в середньостроковій перспективі.

Відео дня

У НБУ зазначають, що на зниження трудової міграції українців в сусідню країну може вплинути зниження темпів створення нових робочих місць і зростання зайнятості. Також в НБУ вказують і на стриману зацікавленість польських роботодавців у залученні на відкриті вакансії працівників з України.

При цьому ризик посилення міграційних процесів залишатиметься вагомим через збільшення зацікавленості українців у працевлаштуванні в інших країнах.

"Про це, зокрема, свідчать дані пошукової системи Google - з другої половини 2017 року зросло кількість запитів на пошук роботи в Чехії. Крім того, в декількох європейських країнах оголошені плани щодо спрощення процедур для працевлаштування іноземних громадян", - підкреслили в НБУ.

Нагадаємо, що у лютому минулого року, в НБУ занепокоїлися збільшенням трудової міграції з України. У серпні, НБУ прогонозував, що в Україні через трудову міграцію може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічне зростання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X