Нацбанк програв суд на 300 млн гривень

25 серпня 2016, 11:09
34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: dumskaya.net

Леонід Клімов поручався перед Нацбанком за вказаним кредитом своїм майном

Апеляційний суд Одеської області скасував рішення Приморського районного суду Одеси, за яким Національний банк України отримав право стягнути з Леоніда Клімова заборгованість за стабкредитом Імексбанку

Про це повідомляє FinClub.

Сума заборгованості становить 300 млн грн. Крім цього у регулятора було право стягнути відсотки і пеню на 9,85 млн грн, а також судовий збір у розмірі 4,65 млн грн.

У листопаді 2014 року Імексбанк отримав стабілізаційний кредит. У травні минулого року в банка відкликали ліцензію. Леонід Клімов поручався перед Нацбанком за вказаним кредитом своїм майном. 13 жовтня 2015 року він отримав від регулятора вимогу про сплату заборгованості.

"Приморський районний суд Одеси відстояв порушені інтереси держави, повернувши кошти до держбюджету, а також інтереси потерпілих кредиторів Імексбанку", – заявляли раніше в суді.

Як відзначає видання, в апеляційному суді вирішили, що Клімов нічого не винен НБУ.

"У ст. 559 Цивільного кодексу говориться, що порука припиняється після закінчення строку, зазначеного в договорі. Якщо такий строк не встановлено, порука втрачає силу, якщо кредитор протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя. При цьому день початку процедури ліквідації банку вважається настанням строку виконання всіх грошових зобов'язань банку. Тому з 27 травня 2015-го НБУ отримав право пред'явити вимоги", – пояснює FinClub.

Нацбанк подав вимогу до Клімова протягом 6-місячного строку, але його поручитель не виконав і регулятор подав суду – 6 січня цього року. І ця дата увійшла в зазначений строк.

"Тому навіть якщо в межах строку дії поруки була пред'явлена претензія, і поручитель не виконав зазначені в ній вимоги, кредитор не має права на задоволення позову, який був заявлений поза межами вказаного строку, оскільки із закінченням терміну припинилося матеріальне право", – йдеться в рішенні апеляційного суду. Останнім днем дії поручительства суд назвав 27 листопада 2015 року.

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Ігри

Вчора, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One
Політика

Вчора, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського

Головне

Політика

Вчора, 10:51

article_img
Кравчук розповів, коли втратив віру в СРСР
Країни

Вчора, 12:35

article_img
У Німеччині конфісковане майно на 50 млн євро у справі "Російської пральні"
Країни

Вчора, 20:51

article_img
Старші міністри уряду Мей хочуть її відставки - The Guardian