Нацбанк порадив російським держбанкам закрити "дочки" в Україні

15 травня 2018, 15:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України (НБУ) не бачить потенційних покупців банків з російським держкапіталом і вважає згортання діяльності єдиним шляхом для їх виходу з країни.

Про це повідомила заступник голови правління центробанку Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, міжнародні фінансові інституції не виявляють до цих банків будь-якого інтересу, оскільки вони знаходяться під санкціями, тоді як серед фізичних осіб НБУ не бачить таких інвесторів, які могли б не тільки придбати один з банків, але й інвестувати і розвивати його.

Відео дня

"Тому логічний висновок, який може зробити НБУ: згортання діяльності - це єдиний цивілізувати шлях для цих банків", - сказала заступник голови центробанку.

Рожкова нагадала, що цим шляхом уже пішли БМ Банк, який прийняв рішення про здачу банківської ліцензії, і ВТБ Банк, активно скорочує свою діяльність.

При цьому вона додала, що центробанк не може будь-яким чином прискорити вихід банків з російським держкапіталом з України.

Нагадаємо, що 23 березня 2017 року Україна ввела санкції терміном на рік проти всіх п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: українських Сбербанка і ВТБ, БМ Банку ( "внучка" ВТБ), Промінвестбанку ( "дочка" ЗЭБа). Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур.

У цьому списку також був львівський VS банк, але у грудні минулого року російський Сбербанк продав його бізнесменові Сергію Тігіпку.

Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України. У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.

Крім того, в травні 2018 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект, що вносить зміни у закон Про санкції, яким пропонується націоналізувати майно російських державних компаній і банків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X