Нацбанк дозволив БМ Банку покинути український ринок

5 квітня 2018, 17:24

Національний банк України (НБУ) погодив план припинення банківської діяльності БМ Банку зі збереженням юридичної особи.

Про це повідомили в НБУ, передає Інтерфакс-Україна.

Також зазначається, що єдиний акціонер БМ Банку – Банк ВТБ (РФ) 19 березня ухвалила припинення фінустановою банківської діяльності зі збереженням юридичної особи.

Відео дня

Крім того, єдиний акціонер банку прийняв стратегію про оптимізацію присутності в Україні і в рамках реалізації стратегії, а також відповідно до закону Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків був розроблений план припинення БМ Банком банківської діяльності. БМ Банк планує в установлений законодавством термін – до 180 днів з дати узгодження з НБУ – повністю виконати свої зобов'язання, пов'язані з банківською діяльністю та, перш за все, перед клієнтами.

Крім того, у вересні 2018 року БМ Банк планує подати НБУ клопотання про відкликання банківської ліцензії.

Нагадаємо, 16 березня президент Петро Порошенко продовжив санкції проти п'яти російських держбанків терміном ще на один рік. У список потрапили Сбербанк, ВТБ, БМ Банк, Промінвестбанк і VS Bank. Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України. У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.

Відзначимо, що 19 березня дочірній банк російського ВТБ – БМ Банк прийняв рішення про припинення банківської діяльності зі збереженням юридичної особи.


Російський БМ Банк (контролюється групою ВТБ) володіє 99,9% українського БМ Банку. За даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року за розміром загальних активів БМ Банк займав 51 місце (1,1 млрд грн) серед 88 банків, що діяли в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X