Насалик запропонував побудувати в Україні новий паливний завод за участю Ірану

21 грудня 2017, 14:07
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик виступає за будівництво в Україні нового нафтопереробного заводу (НПЗ) за допомогою Ірану

"Глибоко переконаний: в нашій державі необхідно або на базі державно-приватного партнерства, або навіть це буде фінансування держави з інвесторами, будівництво НПЗ з виходом не менш ніж 94-95% (світлих нафтопродуктів - ред.)", - цитує його агентство Інтерфакс Україна.

Відео дня

Міністр нагадав, що в 2016 році досяг домовленості під час візиту до Ірану: якщо такий завод буде будуватися, то "Іран готується також взяти участь у фінансуванні, повністю забезпечити ресурсом, причому зі значною знижкою від тих параметрів, які існують на загальному ринку".

Також Насалик зазначив, що до 2006 року в Україні працювали всі шість НПЗ. Частка українських світлих нафтопродуктів на ринку становила 92%, імпортувалося всього лише 8% високооктанових бензинів. За його словами, змінена політика акцизів і "схеми Курченка" призвели до того, що ситуація стала "дзеркальною": на частку єдиного працюючого Кременчуцького НПЗ зараз припадає тільки 12% ринку.

За даними Держстату на 11 грудня 2017 року, середня ціна на бензин А-95 досягла 28,06 грн за літр, збільшившись за рік на 20,8%, тоді як дизельне паливо в середньому подорожчало на 25,7%. Зростання цін поки триває.

24 листопада ціни на бензин в Україні досягли історичного рекорду.

Крім того, за минулі вихідні, 15-18 грудня, найбільші українські мережі АЗС різко підняли ціни на пальне.

А 19-20 грудня вартість палива зросла і в регіональних мережах АЗС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X