Насалик відкинув можливість відновлення співпраці із Росатомом - ЗМІ

11 липня 2018, 03:56

Видання Українська правда повідомляє про те, що міністр енергетики України Ігор Насалик спростував інформацію про можливе відновлення співпраці між його відомством і російською компанією Росатом.

Він повідомив, що його лист до першого заступника директора Росатома Кирила Комарова є "фейком".

Водночас джерела УП у міністерстві наполягають на достовірності листа, але допускають, що таким чином Насалика хотіли підставити.

Відео дня

Міністр повідомив, що існує два варіанти розвитку відносин із Росією в атомній сфері. Міністерство може або розірвати контракт з ВАТ ТВЕЛ і запросити повернення інвестицій, або продати російську частку в спільному підприємстві.

Раніше УП повідомило, що Міністерство енергетики України зацікавлене "в подальшому розвитку двосторонніх відносин у сфері атомної енергетики".

Нагадаємо, в 2010 році Кабмін затвердив російський ТВЕЛ (входить до складу Росатома) переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. На порудження об'єкта виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл).

Для реалізації проекту було створено Завод з виробництва ядерного палива, в якому українському державному концерну Ядерне паливо належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція - російської ТВЕЛ.

На той момент загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн. Половина з цієї суми мала бути вкладена приблизно в рівних частках акціонерами (по $100-120 млн кожною стороною). Інша частина мала бути "закритою" залученням кредитів.

Завод у 2015 році мав почати випуск ТВЕЛів, ТВС і деталей з цирконію і нержавіючої сталі.

Однак офіційне рішення припинити реалізацію спільного з Росією проекту зі спорудження заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області було прийнято Україною у середині 2015 року - в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі.

Крім того, раніше Насалик заявляв, що Україна може обійтися без ядерного палива з Росії, оскільки її частка в загальному обсязі поставок за три роки скоротилася з 95% до 50%.

На 2020 рік був запланований пуск виробництва паливних порошків і таблеток.

Показати ще новини
Радіо NV
X