Найбільшому українському виробнику курятини відмовили в покупці активів у Франції

22 травня 2018, 19:52

Агрохолдинг Миронівський хлібопродукт (МХП) не зміг купити активи французької компанії Doux, які за рішенням суду будуть передані консорціуму за участю французького виробника LDC і компанії з Саудівської Аравії Al-Munajem.

Про це повідомила фінансовий директор компанії Вікторія Капелюшна, передає Інтерфакс-Україна.

"Днями Комерційний суд Ренна прийняв рішення задовольнити пропозицію щодо купівлі французької Doux - не нашу, а консорціуму в особі французького виробника LDC і компанії з Саудівської Аравії Al-Munajem. Зазначу, що тут мова йде не про продаж компанії, але про продаж активів. Ми перебували в цьому процесі і бачили, як йдуть справи ", - розповіла вона.

Відео дня

Крім того, фіндиректор заявила, що холдинг продовжує спостерігати за європейським ринком, ринком Середнього Сходу. "Ми розглядаємо пропозиції в декількох країнах", - додала вона.


Doux Group заснована у 1955 році і є одним з найбільших європейських виробників продуктів птахівництва.

Основним акціонером Doux з 2016 року є французька група Terrena, яка, за даними Challenge's, неодноразово висловлювалася, що не може фінансувати збиткову діяльність Doux, яка втратила за останні два роки €35 млн.

З 2016 у групи почалися економічні труднощі. Основною причиною сама компанія назвала демпінг цін на курятину (на 30% за рік) з боку бразильських виробників на ринку Саудівської Аравії, який є основним для Doux.


Раніше агрохолдинг МХП заявляв, що може поглинути французького виробника м'яса птиці Doux Group.

Однак, в кінці березня цього року у МХП з'явився конкурент в угоді з купівлі збиткової птахофабрики у Франції.


Миронівський хлібопродукт (МХП) - найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинский тощо.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, в тому числі на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк, якому належить близько 65% акцій компанії. Решта 35% перебувають у вільному обігу на Лондонській фондовій біржі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X