Найбільший виробник курятини в Україні спростував звинувачення щодо нечесних поставок

21 червня 2018, 08:44

Агрохолдинг Миронівський хлібопродукт Юрія Косюка спростовує звинувачення у порушенні умов договору про асоціацію з ЄС щодо експорту курятини.

Про це повідомили в прес-службі компанії, передає ЕП.

"МХП і інші виробники курятини, які є сертифікованими і поставляють курятину в країни ЄС, грають абсолютноза тими правилами, які прописані в Угоді про асоціацію з ЄС", - заявили в холдингу, додавши, що для кожного виду продукції існує митний код (CN code), а також система кодування продукції BTI. "Тому ми поставляємо продукцію виключно в законному полі і відповідно до угоди", - зауважили у МХП.

Відео дня

Також у холдингу заявили, що звинувачення з боку експертів ЄС щодо "гри не за правилами" є абсолютною брехнею.

"Ми розуміємо, що кожна держава, а в нашому випадку, ЄС, захищають інтереси фермерів і виробників курятини країн ЄС. Це правильно. Але це не повинно бути зроблено шляхом звинувачень, що стосуються експорту продукції МХП у країни ЄС", - зазначили в прес-службі.

За даними МХП, в 2017 році експорт МХП становить близько 220 тис. тонн курятини, з яких в ЄС - близько 30% від обсягу, тобто близько 64 тис. тонн м'яса птиці. Загальний обсяг експорту курятини з України в країни ЄС становить близько 80 тис. тонн, тоді як експорт курятини з країн ЄС в Україну становив близько 165 тис. тонн, тобто вдвічі більше, ніж експорт курятини з України.

Крім того, в холдингу додали, що країни ЄС щорічно споживають близько 13 млн тонн курятини, а Україна поставляє на цей ринок близько 0,6% від споживання. "Що стосується імпорту в ЄС, то щорічно ЄС імпортує близько 800-900 тис. тонн курятини, 50% з яких квотовано для виробників з Бразилії і Таїланду, квота України становить близько 4%", - сказали в МХП.

Нагадаємо, що раніше ЗМІ повідомляли, що агрохолдинг Миронівський хлібопродукт знайшов спосіб обійти жорсткі обмеження на імпорт курячого філе в Європейський Союз.


Миронівський хлібопродукт (МХП) - найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинский тощо.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, у тому числі на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк, якому належить близько 65% акцій компанії. Решта 35% перебувають у вільному обігу на Лондонській фондовій біржі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X