Найбільший виробник автогазу переходить на новий стандарт

25 травня 2018, 11:29
126
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Найбільший виробник автогазу переходить на новий стандарт - фото

Фото: autocentre.ua

Новий стандарт пред'являє вимоги до Автогаз нарівні з традиційним автомобільним паливом

З 1 червня державна газовидобувна компанія Укргазвидобування повністю переходить на виробництво зріджений газу марки ПБА (пропан-бутан автомобільний) за новим держстандартом ДСТУ EN 589:2017.

Про це повідомив комерційний директор компанії Сергій Федоренко, передає галузеве видання enkorr.

Новий державний стандарт пред'являє вимоги до зрідженого газу нарівні з традиційним автомобільним паливом, тобто визначає допустиму октанове число, вміст сірки та інше. Він був підтриманий низкою учасників ринку і профільною Нафтогазовою асоціацією України.

Новий стандарт висуває додаткові вимоги до пунктів зберігання газу, приладів обліку і контролю, а також наявними акредитованим лабораторіям. Це, на думку учасників ринку, посприяє боротьбі з контрафактом.


Укргазвидобування - найбільший виробник автогазу в Україні. 100% акцій компанії належить Нафтогазу України. У 2017 році компанія виробила 165,6 тис. т зрідженого газу, що становить 42% від загального обсягу внутрішнього виробництва.


З 1 лютого установки Базилівщина та Яблунівка перейшли на випуск ПБА по стандарту EN 589:2017. З 1 березня до них приєдналися Тимофіївка і Юліевка. До цього вони виробляли СПБТ ДСТУ 4047-2001. З 1 червня Шебелинський ГПЗ вироблятиме ПАБ стандарту EN 589:2017, до цього він випускав БТ (ДСТУ 4047-2001).

Шебелинський ПБА вперше буде запропонований на торгах Укргазвидобування 30 травня в обсязі 320 т. Всього на тижневі торги 30 травня держкомпанія виставила майже 2,7 тис. т ПБА.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту
Компанії/Ринки

Вчора, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua