Найбільший в Україні виробник цукру вдвічі скоротив прибуток

16 серпня 2018, 12:38

Найбільший виробник цукру в Україні - агропромисловий холдинг Астарта - в першому півріччі 2018 року скоротив чистий прибуток до майже €37,3 млн. Це на 48,7% менше аналогічного показника за підсумками роботи в першому півріччі 2017 року.

Про це свідчать дані звіту компанії за перше півріччя 2018-го.

Консолідована виручка агрохолдингу скоротилася на 30% - до €175,1 мільйонів на тлі зниження цін на цукор, менших обсягів продажів і корекції курсу долара США до євро.

Відео дня

З огляду на скорочення виручки, показник EBITDA знизився на 37,5% - до €60 млн.

"На показники першого півріччя серйозно вплинули зміни ринкової ситуації, зниження цін на цукор, зменшення обсягів продажів та коливання курсу USD/EUR. Тим не менш, наша компанія продовжує інвестувати у подальше вдосконалення цукрового та агровиробництва, а також – в зернову інфраструктуру. Ми оптимістичні щодо врожаю пізніх культур і тенденції зменшення запасів цукру в Україні напередодні нового виробничого сезону", - прокоментував генеральний директор Астарти Віктор Іванчик.

Цукор. У звітному періоді цукровий сегмент згенерував виручку €67,5 млн, або 39% в структурі консолідованого доходу компанії. Продажі склали 185 тис. тонн при зниженні цін майже на 27%. Близько половини продажів були експортними - 92 тис. тонн.

Сільськогосподарське виробництво. Виручка сегмента скоротилася на 38% до €49,8 млн на відповідно до меншими обсягами продажів основних культур (-41%, до 290 тис. тонн). Частка експорту склала 80% від загального обсягу продажів. На дату публікації звіту, Астарта завершила збирання ранніх зернових культур з підсумком понад 250 тис. тонн. Пізні культури переважно знаходяться в хорошому стані.

Переробка сої. Виручка сегмента склала €39,7 млн ​​(-7% рік до року). У звітному періоді цінові тренди на ринку продуктів переробки сої були змішаними: зниження цін на соєву олію було компенсовано зростанням цін на шрот. Експортні продажі склали 75% в натуральному вираженні.

Молочне тваринництво. Доходи сегмента зменшилися на 4%, до €14,7 млн ​​при 7% -му скорочення цін на молоко і стабільних обсягах продажів. Виробництво молока в звітному періоді збільшилася на 2% до 55 тис. тонн.


Агропромхолдінг Астарта - найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Також компанія займається виробництвом молока та переробкою сої.

Компанія здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях.

Найбільшими акціонерами Астарти є бізнесмен Віктор Іванчик і міжнародна фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited, акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.

У 2017 році Астарта скоротила чистий прибуток на 25,2% - до майже 1,8 млрд грн при зростанні виручки на 31,8% - до 13,7 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X