Найбільший в Україні виробник курятини почав переговори про поглинання французької фабрики

13 березня 2018, 14:53

Найбільший в Україні виробник курятини – агрохолдинг Миронівський хлібопродукт (МХП) – може поглинути французького виробника м'яса птиці Doux Group.

Про це повідомляє французьке видання Challenge's.

За його даними, 9 березня 2018 року МХП подав до комітету з реструктуризації промисловості Франції документи на відновлення Doux Group, у якої є економічні проблеми.

Відео дня


Doux Group заснована у 1955 році і є одним з найбільших європейських виробників продуктів птахівництва.

Основним акціонером Doux з 2016 року є французька група Terrena, яка, за даними Challenge's, неодноразово висловлювалася, що не може фінансувати збиткову діяльність Doux, яка втратила за останні два роки €35 млн.

З 2016 у групи почалися економічні труднощі. Основною причиною сама компанія назвала демпінг цін на курятину (на 30% за рік) з боку бразильських виробників на ринку Саудівської Аравії, який є основним для Doux.


Видання зазначає, що український агрохолдинг оцінює обсяг необхідних інвестицій для відновлення групи в €150 млн, при цьому вимагає, що щоб не менш ніж €70 млн було компенсовано за рахунок державних субсидій.

Крім того, МХП пропонує скорочення до 550 робочих місць, тобто майже вдвічі від нинішніх 1,2 тис. працівників.

Утім, за даними видання, 11 березня відбулася тривала дискусія, на якій МХП зобов'язали обмежитися скороченням робочих місць до 1 тис. працівників.

"Наразі ведуться обговорення з акціонерами групи Doux і зацікавленими сторонами, які беруть участь в реструктуризації групи", - підтвердила прес-секретар МХП французькому агентству AFP.


Миронівський хлібопродукт (МХП) - найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинский тощо.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, в тому числі на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк, якому належить близько 65% акцій компанії. Решта 35% перебувають у вільному обігу на Лондонській фондовій біржі.

У третьому кварталі 2017 року МХП отримав $47 млн чистого прибутку проти $9 млн чистого збитку за аналогічний період 2016 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X