Найбільший в Україні виробник курятини отримав від держави понад мільярд гривень дотацій

14 листопада 2017, 13:32
Група компаній Миронівський хлібопродукт (МХП) у січні-вересні отримала з бюджету аграрні дотації на суму 1,2 млрд грн

Про це йдеться у даних Державної фіскальної служби (ДФС).

Належні до групи МХП підприємства Вінницька Птахофабрика, Миронівська ПФ, Старинська Птахофабрика, Оріль-Лідер, Перемога Нова та Птахофабрика Снятинська Нова у вересні отримали 171 млн грн дотацій, що становить 27% від суми виплаченої за місяць.

Відео дня

Також зазначається, що на другому місці продовжує залишатися група компаній Укрлендфармінг з 78 млн грн дотацій у вересні, або 12% від загального обсягу за місяць.

Таким чином, з початку року Миронівський хлібопродукт отримав 1,2 млрд грн аграрних дотацій, а Укрлендфармінг - 444 млн грн. На дві компанії припадає 49% всіх дотацій виплачених з початку року.

Всього у вересні було виплачено 635 млн грн дотацій.

Крім того, дані казначейства свідчать про те, що Миронівський хлібопродукт і Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів отримали також 1,8 млрд грн відшкодування експортного ПДВ з державного бюджету у 2017 році.


Миронівський хлібопродукт (МХП) - найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинский і ін.

Чистий прибуток МХП у 2016 році склав $69 млн проти чистого збитку в $113 млн у 2015 році. Виручка зросла на 7% - до $1,1 млрд.


Раніше повідомлялося, що компанія Миронівський хлібопродукт витратила на оновлення своїх виробничих потужностей нараховані у січні-червні 2017 року 890 млн грн дотацій.

Пізніше власник МХП Юрій Косюк відповів НВ на питання про отриманої компанією держдотації .

Показати ще новини
Радіо NV
X