Найбільший український виробник автобусів виграв тендер в Грузії

31 серпня 2018, 08:50

Завод Черкаський автобус до кінця поточного року поставить 40 міських автобусів з низькою підлогою стандарту Євро 5 на адресу мерії грузинського Батумі за результатами виграного тендера.

Про це повідомили в мерії Батумі, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Перші 15 автобусів Isuzu Ataman вже поставлені, презентовані і з'являться на вулицях міста 1 вересня, інші будуть поставлені до кінця року.

Відео дня

Автобуси на базі агрегатів японської Isuzu розраховані на 60 осіб, оснащені системою GPS, кондиціонером і пристосовані для людей з обмеженими можливостями.

Згідно з повідомленням, закупівля автобусів фінансується Європейським банком розвитку і реконструкції (ЄБРР) з низькими процентними ставками.

Вартість контракту не розголошується, але згідно з повідомленнями ЗМІ, влітку 2017 року, між урядом Грузії і ЄБРР була досягнута домовленість про виділення кредиту в розмірі €5,5 млн на фінансування проекту оновлення автобусного парку Батумі, в межах якого в 2019 році також планується закупівля для міста електроавтобусів.


Компанія Черкаський автобус до 2011 року входила до складу корпорації Богдан, яка наприкінці 2008 року виграла тендер на поставку 83 міських автобусів малого класу Богдан А092 в Батумі, а всього лише за той рік до Грузії було поставлено 190 автобусів, в тому числі 40 автобусів А092 і 150 автобусів середнього класу.

У 2011 році новим власником заводу став закритий пайовий венчурний інвестфонд Зета під управлінням київської компанії з управління активами Ізі Лайф (Easy Life), а підприємство зареєструвало торгову марку автобуса - Ataman.

За даними асоціації Укравтопром, в січні-липні 2018 року завод випустив 250 автобусів - на 35% більше, ніж за той же період 2017 роки (всього в Україні за сім місяців випущено 461 автобус). Таким чином, наразі завод є найбільшим виробником автобусів в Україні.

Японський автогігант продав "дочку" в Україні

Показати ще новини
Радіо NV
X