Найбільший покупець алюмінію РусАла оголосив форс-мажор - Bloomberg

12 квітня 2018, 09:44

Акціонер і найбільший покупець продукції російського алюмінієвого гіганта РусАл - Glencore, оголосив форс-мажор за контрактами на 50 тис. т металу імовірно російського походження.

Про це повідомили анонімні джерела, передає Bloomberg .

Хоча більшість контрактів Glencore дозволяють трейдеру поставляти метал різного походження, в деяких випадках в контрактах зазначено, що метал повинен бути російським.

Відео дня


Форс-мажор - юридична умова, яке дозволяє трейдеру не виконувати контрактні зобов'язання через обставини, що виходять за рамки його контролю.


Деталі контракту РусАла і Glencore не публікувались, але в ЗМІ проходили оцінки - 14,5 млн т алюмінію в період 2011- 2018 роках, передає Інтерфакс-Україна.

Продажі РусАла Glencore у 2017 році оцінювалися в $2,43 млрд (роком раніше - $2,32 млрд). 50 тис. т металу за поточною вартістю алюмінію оцінюються в суму близько $112 млн.

У вівторок Glencore заявив, що зобов'язується дотримуватися всіх щодо РусАла санкції і вживає всіх необхідних заходів для пом'якшення будь-яких ризиків для бізнесу в результаті включення РусАла в SDN-лист.

Трейдер оцінює свою позицію за контрактами з РусАлом, які охарактеризував як "фінансово несуттєві" для себе.


Glencore є одним з п'яти основних кінцевих покупців продукції РусАла, випливає з документів російської компанії, поряд з Самарським металургійним заводом Alcoa, Toyota, Mechem SA і Rio Tinto Alcan. На Glencore припадає близько 26% продажів РусАла, а на цю п'ятірку в цілому - 38%. Семирічний контракт з Glencore закінчується в кінці 2018 року.


Нагадаємо, що 6 квітня США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.

Глава Мінфіну США Стівен Мнучін пояснив введення нових санкцій тим, що російські олігархи і еліти отримують вигоду від діяльності влади РФ, які ведуть підривну і деструктивну політику по всьому світу, в тому числі продовжують окупувати Крим і провокують насильство на сході України.

Нові санкції США вже обрушили російський фондовий ринок і привели до падіння курсу рубля.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав нові санкції США щодо РФ "кричущим нехтуванням всього і вся".

За даними Bloomberg, у перші дні санкцій втрати російських бізнесменів через падіння вартості акцій їх компаній перевищили $16 млрд.

Крім того, 11 квітня ціни на алюміній побили 30-річний рекорд через санкції проти РусАла.

При цьому, компанія запустила екстрений план і попросила клієнтів перейти на розрахунки в євро замість доларів для того, щоб обійти санкції США.

Показати ще новини
Радіо NV
X