Найбільший мобільний оператор України помітно збільшив кількість "машинних" sim-карт

4 вересня 2018, 08:29

Мобільний оператор компанія Київстар збільшив кількість М2М SIM-карт в липні 2018 року на 23% порівняно з липнем 2017 року - до 1,4 млн.

Про це повідомили в Київстарі.

За даними оператора 92% М2М підключень - це корпоративні клієнти: спочатку технологія розроблялася для автоматизації бізнес-процесів.

Водночас за рік кількість М2М-підключень серед приватних осіб зросла на 78%.

Відео дня

"Наші клієнти все частіше використовують смарт-пристрої з установленими в них М2М SIM-картами", - зазначив директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар Євген Кражан.

У компанії підкреслили, що найбільша частка М2М SIM-карт Київстар - 37%, застосовується для систем охорони будинків, офісів, автомобілів та іншого майна.

Київстар почав в 2011 році продавати спеціалізовані SIM-карти для забезпечення роботи пристроїв за технологією М2М (machine-to-machine) для корпоративних клієнтів.

М2М-карти використовуються для автоматичної передачі даних з одного пристрою на інший. Вони зазвичай використовуються компаніям, що надають охоронні послуги, виробникам приладів та системним інтеграторам в області телематики, замовникам обладнання для систем віддаленого моніторингу та управління транспортом, власникам банківських терміналів і іншим компаніям.

Новий поштовх цей ринок отримав саме після повноцінного запуску 3G в середині 2015 року. Відтоді кількість підключених до мережі датчиків, пристроїв і механізмів в Україні значно зросла, стаючи основою для впровадження інтернету речей (Internet of Things, IoT).


Київстар - найбільший український оператор мобільного зв'язку. Його виручка за 2017 рік збільшилася на 10,6% порівняно з 2016 роком - до 16,54 млрд грн, EBITDA - на 18,1%, до 9,221 млрд грн.

Згідно з останніми даними компаній, абонентська база Київстару становить близько 26,5 млн, Vodafone-Україна - близько 20,8 млн, lifecell - 11,1 млн, з них активних - 8 млн.

Акціонером Київстару є міжнародна група VEON (раніше - VimpelCom Ltd.). Акції групи котируються на фондовій біржі NASDAQ (Нью-Йорк).

Найбільшим акціонером Veon є LetterOne, що входить в Альфа-груп Михайла Фрідмана і партнерів – їй належить 47,9% акцій. Ще 19,7% володіє норвезький холдинг Telenor. Наразі free float компанії на Nasdaq становить 29,2%, після завершення угоди з Telenor free float холдингу досягне 43,8%. Ще 8,3% групи перебуває під управлінням голландського трасту - штіхтінга.


Читайте інтерв'ю з новим керівником Київстару Олександром Комаровим у свіжому номері журналу Новое Время – №31 від 30 серпня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X