Найбільший метзавод України заявив про загрозу банкрутства

18 травня 2018, 12:18

Вперше за 12 років найбільшому в Україні гірничо-металургійному комбінату АрселорМіттал Кривий Ріг загрожує фінансова криза.

Про це заявив фінансовий директор підприємства Сергій Плічко, передає прес-служба компанії.

"Причина на поверхні - різке зниження обсягів виробництва. Спочатку це було викликано виходом з ладу половини конвертерів, потім невдалою спробою запустити ДП-9 після капремонту і, нарешті, недавніми діями наших залізничників", - пояснив він.

Відео дня

За його словами, за два місяці фінансові втрати перевищать 2,1 млрд грн, що ставить під сумнів можливість подальшого фінансування поточної операційної діяльності. Щоб пережити важку фінансову ситуацію, необхідно приймати рішення про призупинення низки проектів і соціальних програм. Якщо говорити про соціальні видатки, то це торкнеться більшості статей.

АрселорМіттал завершив квітень з негативним грошовим потоком понад 600 млн грн, в травні фінансові втрати, як очікується, становитимуть більш ніж 1,5 млрд грн і можуть початися перебої з виплатою зарплати і проблемами з оплатою сировини для виробництва.

"У квітні втрати виробництва через аварію в першому блоці конвертерів, яке відбулося на початку березня, становили 229 тис. тонн сталі. Очікувані втрати в травні внаслідок незапуска ДП-9 після капремонту перевищать 250 тис. тонн сталі", - зазначив Плічко.

Нагадаємо, що на АрселорМіттал через страйк залізничників, які підтримали акції протесту працівників Укрзалізниці, наразі не функціонує низка основних цехів і при погіршенні ситуації підприємство може повністю зупинитися. Станом на вчора на підприємстві були задіяні тільки 14 тепловозів із 92. У зв'язку з цим паралізована весь технологічний ланцюжок. Повністю зупинені підрозділи гірського департаменту, агломераційні цехи, всі доменні печі (крім шостої), весь сталеплавильний і прокатний переділи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X