Найбільший іноземний інвестор нафтогазового ринку пішов з Росії

22 грудня 2015, 13:58
Американська нафтова компанія ConocoPhillips пішла з російського ринку, пропрацювавши на ньому понад 25 років, пише Slon.ru з посиланням на Financial Times

За даними газети, ConocoPhillips продала свою частку (50%) у спільній з Роснефтью компанії Полярне сяйво. За словами офіційного представника компанії, пакет був проданий фірмі Trisonnery Asset Limited.

Відео дня

Роснефть оголосила про продаж свого пакету ще 17 грудня. Кому саме була продана частка росіян, не повідомлялося.

Газета зазначає, що Conoco стала одним з перших західних інвесторів в російську економіку. Завдяки участі в Полярному сяйві, заснованому в 1992 році, ConocoPhillips на початку 1990-х років стала найбільшим іноземним інвестором в нафтогазовий сектор РФ.

Раніше в ConocoPhillips також була частка в Лукойлі, де в 2004 році американська сторона купила 7,6% акцій, а в 2006 році збільшила свій пакет до 20%. Також Conoco володіла 30% в Нарьянмарнефтегазе - спільному підприємстві з Лукойлом. З 2010 року ConocoPhillips почала продавати акції Лукойла, а в 2011 році повністю вийшла зі складу його акціонерів. Пізніше вона продала Лукойлу і частку в Нарьянмарнефтегазе.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X