Найбільший газодобувач України замовив 3D-моделі своїх родовищ

6 березня 2018, 18:26

Найбільший газодобувач в країні - державна Укргазвидобування (УГД) - вирішила впровадити програмне забезпечення найбільшої нафтосервісної компанії Schlumberger для 3D-моделювання родовищ.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Вартість контракту з Schlumberger щодо впровадження Petrel і Eclipse складе 179,2 млн грн, згідно з даними в системі ProZorro, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Програмне забезпечення Petrel дозволяє створювати об'ємні моделі геологічної будови газових, газоконденсатних і нафтогазових родовищ.

"На наступному етапі програма Eclipse моделює процес розробки нафтових і газових покладів; крім того, цей комплекс дозволяє визначити ділянки покладів, які розробляються більш активно, а також ділянки, менш залучені до розробки, що дасть підстави для проектування нових експлуатаційних свердловин", - пояснили в компанії.

У свою чергу програмний комплекс Techlog призначений для обробки результатів геофізичних досліджень свердловин на сучасному рівні. "Він дозволяє з високою достовірністю виділяти у розрізі свердловини продуктивні пласти та відслідковувати їх розповсюдження по площі родовища", - відзначили в УГД.

Укргазвидобування розраховує "деталізувати і уточнювати геологічну будову існуючих родовищ, уточнювати межі покладів і запаси вуглеводнів, і, можливо, виявити раніше невідкриті продуктивні пласти, що дозволить наростити запаси вуглеводнів, зробити їх вилучення більш раціональним і інтенсивним".

Раніше повідомлялося, що Укргазвидобування вийшла на річний обсяг буріння.


Укргазвидобування, 100% акцій якого належить НАК Нафтогаз України, є найбільшою газодобувної компанією України, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X