Найбільші поштові оператори попросили Порошенка ветувати закон "трьох посилок"

14 грудня 2017, 13:16
Компанії Укрпошта, Нова пошта, Інтайм, ТММ Експрес, Aramex (Міжнародний Експрес), Meest Group, Delievery Group, а також Українська асоціація директ маркетингу (УАДМ) звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням ветувати закон, який скорочує кількість міжнародних поштових відправлень, що не обкладається податком на додану вартість, до трьох

Про це заявив в.о. генерального директора Укрпошти Ігор Смілянський, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"З огляду на ті факти, що сьогодні більшість відправлень недорогі - до $10, а Україна інфраструктурно не готова запровадити такі заходи адміністрування, вважаємо за необхідне, просити вас накласти вето на цей закон і повернути його на доопрацювання в профільний комітет Верховної Ради", - йдеться у зверненні поштово-логістичних компаній до президента.

Відео дня

Крім того, ще чотири українських представництва відомих міжнародних поштових операторів, за словами президента УАДМ Валентина Калашника, також підтримують необхідність ветування, проте не мають права до узгодження з материнськими компаніями підписувати відповідне звернення.

За словами Смілянського, набуття чинності цього закону унеможливить роботу експрес-перевізників і поштових операторів.

Коментуючи зазначену законодавчу ініціативу, заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Борислав Береза (позафракційний) заявив, що в тексті присутні корупціогенні фактори, при цьому сам законопроект не проходив його комітет.

Калашник зазначив, що в даний час на сайті адміністрації президента існують вже 7 петицій проти введення норми на обмеження міжнародних відправлень.

За словами директора з правових питань компанії Нова пошта Інни Хомич, впровадження зазначеної норми також може спровокувати підвищення цін на послуги доставки міжнародних відправлень.

Нагадаємо, що в ніч на п'ятницю, 8 грудня, Верховна Рада України ввела обмеження на безмитне ввезення товарів на територію України при самостійному перетині кордону і поштовій пересилці.

Нинішні правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до €500 (в аеропортах - до €1 тис.) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше ніж один раз на протягом 72 годин.

Згідно зі змінами, при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до €50.

Для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і в'їжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин базою оподаткування вважається сумарна вартість ввезених товарів, що перевищує в еквіваленті €50, з урахуванням мита, що підлягає оплаті.

Також введені обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до €150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X