Найбільші IT-компанії пригрозили піти з Росії

2 листопада 2015, 07:18
Найбільші IT-компанії на світовому ринку можуть відмовитися від інвестпрограм в Росії або зовсім покинути країну через нечіткі правила гри з держконтрактами

Про це пише газета Коммерсантъ, посилаючись на лист Асоціації європейського бізнесу в уряд Росії.

За даними видання, Шауфф пише про необхідність перегляду дати набрання чинності закону, що зобов'язує держоргани з січня обґрунтовувати кожну закупівлю іноземного програмного забезпечення. У АЄБ пропонують перенести цю дату на півроку, щоб відомства могли встановити критерії локалізації іноземних IT-компаній в Росії і присвоєння їм статусу російського ПЗ.

Відео дня

Шауфф зазначає, що інакше іноземні IT-компанії можуть призупинити інвестпрограми або піти з російського ринку, оскільки "необхідний рівний підхід і недопущення дискримінації та обмеження вільної конкуренції та доступу на російський ринок для іноземних компаній".

Газета наводить дані дослідження РВК і EY, в якому йдеться, що іноземні інвестиції - ключовий фактор розвитку IT-галузі в Росії, причому за минулий рік вони знизилися на 70%.

З 1 січня наступного року закупівля іноземного ПЗ для державних і муніципальних потреб заборонена "в цілях захисту внутрішнього ринку Російської Федерації, розвитку національної економіки, підтримки російських товаровиробників". Закордонне ПЗ в Росії можна купувати тільки за відсутності російських аналогів. Зараз лідерами з продажу в Росії є SAP (закупівлі на 5,6 млрд рублів в держсекторі), Oracle (4,6 млрд), IBM (3,3 млрд), Microsoft (3,05 млрд) і Cisco (1,9 млрд).

Раніше повідомлялося, що іноземні виробники споживчих товарів, які працюють в Росії, лише за 2014 рік втратили 1,5 млрд євро від позапланових заходів уряду.

Показати ще новини
Радіо НВ
X