Найбільша російська мережа кав'ярень закрила левову частку закладів в Україні

19 січня 2018, 12:28

Український підрозділ найбільшої російської мережі кав'ярень – Кофе Хауз – не зміг знайти покупця на свій актив і скоротив кількість закладів у кілька разів.

Про це повідомляє liga.net.


Російську мережу Кофе Хауз у 1999 році заснував бізнесмен Тимур Хайрутдінов. У 2014 році його бізнес купив конкурент - Шоколадниця, але українська "дочка" не увійшла до угоди. Власниками компанії на той момент числилися ТРК Холдинг Лтд (кінцевий бенефіціар - Тимур Хайрутдінов) і українка Світлана Шикулова.

Відео дня

У жовтні 2017 року ТРК Холдинг Лтд в списку засновників змінив генеральний директор Кофе Хауз Україна Роман Карпушкін, який займався питаннями продажу мережі у 2016 році.

Раніше в мережу Кофе Хауз входило 17 кав'ярень. Зараз під цією вивіскою у Києві працює чотири кав'ярні - біля станції метро Олімпійська, на бульварі Лесі Українки, а також в ТРЦ Україна і Dream Town.


"Кілька інвесторів розглядали цей бізнес, але до угоди не дійшло", - розповіла виданню генеральний директор компанії Ресторанний консалтинг Ольга Насонова. За мережу з 17 закладів власники Кофе Хауз планували виручити від $2 до $3 млн.

Переговори про продаж мережі дійсно були, але угода не відбулася, підтвердив виданню інформований співрозмовник на ресторанному ринку. Потенційних покупців не влаштувало, що все приміщення під кав'ярнями перебувають в оренді, а новий власник має частково замінити і обладнання.

На продаж виставлявся і бренд мережі, розповів співвласник великої ресторанної компанії, яка теж вела переговори про покупку Кофе Хауз.

Кофе Хауз знаходиться в непростому фінансовому становищі через заборгованість контрагентів, скорочення доходів і замороження коштів на поточних рахунках в АКТА Банку (введена тимчасова адміністрація. - ред.) на суму 118,9 тис. грн, йдеться в рішенні Господарського суду Києва. В середині грудня юристи Кофе Хауз просили суд відстрочити виплату компанії Міське кафе 152 тис. грн, але суд відмовив у задоволенні прохання.

Представник Міське кафе повідомив виданню, що борг уже повернуто.

Якщо Кофе Хауз не зможе встояти, то стане третьою мережею з російським корінням, яка відмовилася від бізнесу в Україні. У 2016 році в Києві всі свої шість ресторанів закрила мережа Якіторія. Компанія Росінтер Ресторантс спочатку закрила заклади IL Патіо, а потім відмовилася від київського ресторану TGI Friday's.

Показати ще новини
Радіо НВ
X