Найбільша металургійна компанія України пояснила, чому купує вугілля в Росії

20 лютого 2018, 09:04

Компанія АрселорМіттал Кривий Ріг вимушено збільшила імпорт вугілля і коксу, в тому числі з Росії, щоб уникнути зупинки виробництва.

Про це йдеться у коментарі компанії, передає ЕП.

"Як найбільший експортер наше підприємство зобов'язане вжити усіх можливих заходів, щоб не допустити зриву договірних зобов'язань з експорту своєї продукції та зупинки виробництва", - заявили в компанії та уточнили, що більш ніж половина від всього обсягу постачань припала на РФ.

Відео дня

В компанії нагадують, що усі підприємства металургійної галузі України, в тому числі АрселорМіттал, використовують як сировину вугілля та кокс певних марок у коксохімічному виробництві, агломерації, а також на установках пиловугільного вдування у доменному виробництві.

За даними Державної фіскальної служби (ДФС), всього у 2017 році Україна збільшила закупівлі вугілля за кордоном майже вдвічі порівнянно з 2016-им. В цілому підприємства гірничо-металургійного комплексу України щомісячно імпортують близько 1,2 млн тонн вугілля.

"Доля АрселорМіттал становить лише 25% від загального обсягу галузевого вжитку", - йдеться у повідомленні.

У компанії нагадали, що у березні 2017 року АрселорМіттал разом з багатьма іншими підприємствами галузі заявило про свою стурбованість через можливі негативні наслідки блокади залізничного сполучення на сході України.

"Наслідком блокади стало припинення співпраці всіх підприємств ГМК, у тому числі АрселорМіттал, з підприємствами-постачальниками вугілля з окупованих територій, які працювали в українській юрисдикції", - повідомляє прес-служба.

"Наше підприємство, як і інші аналогічні виробники в галузі негайно відчули брак вугілля марок АШ і АС. Запаси цих матеріалів швидко вичерпувалися, і компанія була змушена наростити долю імпорту з різних країн", - заявили в компанії.

Зараз для забезпечення виробництва АрселорМіттал імпортує вугілля та кокс з Польщі, Чехії, Казахстану, США, Канади, Колумбії, Австралії, Китаю, а також Росії.

Раніше повідомлялося, що ArcelorMittal після блокади надходжень сировини з тимчасово непідконтрольних територій України почав закупівлі в РФ.


ArcelorMittal Кривий Ріг - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом ArcelorMittal Кривий Ріг і низкою малих компаній, зокрема, ArcelorMittal Берислав.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X