Найбільша фондова біржа України попросила Порошенка скасувати "антиросійські" санкції

5 червня 2018, 10:08

Українська біржа звернулася до президента Петра Порошенка з проханням скасувати "антиросійські" санкції в частині використання біржових торгових систем і має намір створити дочірню товарну біржу.

Про це йдеться в повідомленні біржі.

Біржа направила лист президенту з пропозицією скасування санкцій в частині використання біржових торгових систем, вироблених компанією Московська біржа, введених фактично проти українських суб'єктів господарювання, або відстрочення таких санкцій на один рік.

Відео дня

Крім того, біржова рада прийняла рішення ініціювати проект створення дочірньої товарної біржі, оголосити публічний міжнародний тендер на закупку нової торгово-клірингової системи.

Зазначимо, що в кінці травня РНБО розширила список "антиросійських" санкцій. До переліку потрапила Московська біржа. Санкціями, зокрема, українським компаніям заборонено використовувати програмне забезпечення Московської біржі - електронні торгові системи ПЗ Plaza і ПЗ Forts.

До 2016 року Московська біржа володіла великими частками в двох з трьох провідних українських майданчиках - ПФТС і Української біржі, а її програмне забезпечення було основою для ПЗ українських бірж. У Нацкомісії з цінних паперів України висловлюють побоювання, що ПЗ українських майданчиків, як і раніше, залежить від російського.


Українська біржа заснована 15 травня 2008 року учасниками українського ринку цінних паперів спільно з російською фондовою біржею РТС. Торги вона почала в березні 2009 року і першої запустила ринок заявок, інтернет-трейдинг, ринок РЕПО, розрахунки через центрального контрагента і терміновий ринок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X