Наглядову раду Укрзалізниці очолив екс-глава європейського банку

17 липня 2018, 17:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Наглядова рада державної Укрзалізниці обрала своїм головою екс-главу представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера.

Про це повідомила прес-служба держкомпанії за підсумками першого засідання ради.

Заступником голови наглядової ради обрано директора Офісу із залучення і підтримки інвестицій UkraineInvest Даніель Білак, а корпоративним секретарем - Мирослава Молнара.

Відео дня

Шевкі Аджунер раніше очолював український офіс Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). Має досвід роботи на вищих управлінських посадах міжнародного рівня, спеціалізація - фінансовий/банківський сектор. Професійні компетенції: стратегія і розвиток бізнесу, міжнародні відносини, операційна ефективність, фінанси і аудит, корпоративне управління, комплаєнс і ризик-менеджмент.


Нагадаємо, що Кабінет міністрів затвердив склад наглядової ради Укрзалізниці 20 червня. Таким чином УЗ стала першою держкомпанією, наглядова рада якої була сформована за новою процедурою відбору її незалежних членів.

За новим законодавством на наглядову раду компанії покладено не тільки контролюючі та регулюючі функції, він також стає повноцінним органом управління.

Так, в якості незалежних членів наглядової ради затвердили: старшого члена Atlantic Counsil Андерса Ослунда, екс-главу представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера, члена наглядової ради Литовської і ради директорів Казахстанської залізниці Крістіана Куна і Матьє Андреаса, який до недавнього часу був старшим радником австрійської нафтової компанії OMV.

В якості членів наглядової ради-представників держави уряд затвердив директора Офісу із залучення і підтримки інвестицій UkraineInvest Даніеля Білака, керівника служби віце-прем'єра і члена наглядової ради компанії Магістральні газопроводи України Костянтина Марьевича, а також Івана Юрика, який раніше очолював представництво Blackstone в Україні.


Укрзалізниця - монополіст пасажирських залізничних перевезень в Україні, а також найбільший оператор ж/д вантажоперевезень. За підсумками 2017 року УЗ отримала 100 млн грн прибутку, поліпшивши фінансовий показник на 7,4 млрд грн. Показник EBITDA Укрзалізниці збільшився до 20,6 млрд грн.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X