Наглядова рада Нафтогазу не стала звільняти Вітренка

7 липня 2021, 19:10

Наглядова рада Нафтогазу не став розглядати питання про звільнення Юрія Вітренка з посади глави держкомпанії.

Наглядова рада НАК Нафтогаз України не стала розглядати питання про звільнення голови правління Юрія Вітренка через рішення Окружного адмінсуду Києва на позачерговому засіданні 6 липня.

Відео дня

Про це в Facebook написала член наглядової ради Наталія Бойко.

Підставою для звільнення Вітренка з поста глави Нафтогазу було рішення Нацагентства з питань запобігання корупції від 1 липня цього року. У приписі до глави наглядової ради компанії Клер Споттісвуд НАЗК вимагало розірвати контракт з Вітренко через те, що він обіймав посаду в.о. міністра енергетики перед призначенням головою Нафтогазу.

Дія даного розпорядження було призупинено 5 липня постановою Окружного адмінсуду на підставі звернення самого Вітренка.

Нагадаємо, що 15 червня НАЗК заявили про порушення закону при призначенні Юрія Вітренка на посаду керівника НАК. Нацагентство вимагає скасувати відповідне рішення і розірвати контракт з Вітренко, оскільки до призначення він працював в.о. глави Міненерго, а закон забороняє особі, яка приймала рішення щодо підприємства, керувати ним протягом року після звільнення. НАЗК направило розпорядження такого змісту спочатку Кабінету міністрів, а 1 липня - спостережній раді Нафтогазу.

Председателніца наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення Вітренко з посади глави держкомпанії після припису НАЗК. Водночас юридичний департамент НАК вважає припис необґрунтованим.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль подав до суду на НАЗК. 18 червня Окружний адмінсуд Києва призупинив дію розпорядження НАЗК для глави уряду.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X