Нафта впала нижче $50 за барель, а на український ринок скрапленого газу паливо прийшло з Італії – огляд і прогноз ринку нафти і пального

27 серпня 2016, 10:25
3111
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дефіцит імпорту скрапленого газу призвів до його подорожчання

Минулого тижня світові ціни на нафту гарячково кидало то в одну, то в іншу сторону. А в Україні продовжує дорожчати скраплений газ

Минулого тижня світові ціни на нафту марки Brent в черговий раз подолали психологічну позначку в $50 за барель. А в п'ятницю, 19 серпня сировина не здавала позиції і торгувалася на значеннях кінця червня цього року, іноді перевалюючись вище $51/барель.

Втім, початок поточного робочого тижня приніс зниження вартості. У понеділок причиною стали дані статистики компанії Baker Hughes про зростання числа бурових установок у США за тиждень на 10 штук – до 491 одиниці. Також зіграли роль побоювання про надлишок пропозиції на ринку. Це до вечора понеділка опустило світові ціни на Brent майже на 3%.

Хоча у вівторок вартість нафти незначно відіграла свої позиції, у середу, 24 серпня, світові ціни знову пішли вниз. Тут причиною стало зростання курсу долара до світових валют і несподіване збільшення комерційних запасів сировини у США.

Четвер приніс світовим цінам незначне підвищення через неоднозначні дані міністерства енергетики США про видобуток і запаси нафти в країні.

А ось п'ятниця, 26 серпня почалася з чергового падіння світових котирувань на сировину. Приводом стала заява міністра енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Халіда аль-Фалиха про відсутність необхідності значних інтервенцій на ринок нафти.

Крім того, на зниження цін на минулому тижні вплинула думка аналітиків, що на неформальній зустрічі ОПЕК і незалежних виробників, швидше за все, не вдасться підписати угоду про заморожування об'єму видобутку сировини, додає директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

Наступний тиждень буде мало чим відрізнятися від поточного. На думку Куюна, світові ціни будуть залежати від нових даних Baker Hughes за кількістю діючих бурових установок та реакції учасників ринку на заяву саудівського міністра енергетики.

Але також з понеділка, 29 серпня, ринок буде під враженням від виступу глави ФРС США, говорить Куюн. Якщо курс долара буде знижуватися, це призведе до зростання попиту на сиру нафту.

А на українському ринку великого опту сталася незначна стабілізація. Так, за даними Куюна, у понеділок трейдери підвищили ціни на 100-300 грн/т. Але вже з середини тижня, слідом за відкатом європейських котирувань на $5-7/т, були змушені опустити ціни на ті ж 100-300 грн/т.

Втім, коливання європейських котирувань і оптових цін в черговий раз обійшли роздрібний ринок українського палива.

Набагато цікавіше виглядає ситуація на ринку скрапленого газу, який продовжує дорожчати. Більшість операторів знову підняли ціни. За даними Куюна, АГЗП в Києві торгують з 10,13 грн/л, а великі оператори наблизилися до 11 грн/л.

І якщо у формуванні ціни бензину розбирається чи не кожен другий, розуміючи, що вся справа в ціні на нафту, валюті і апетиті оператора, то чому дорожчає пропан-бутан, часом не можуть розібратися самі газовики, говорить аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

Нормалізації імпорту поки не відбувається. За даними Сіренко, за три тижні було імпортовано тільки 64 тис. тонн пропан-бутану. Але при постійно зростаючому ринку такої кількості явно недостатньо.

Сіренко каже, що за прогнозами на серпень обсяг ринку повинен становити 130 тис. тонн, разом з вітчизняним газом, обсяг якого близько 25 тис. тонн.

"Дефіцит відразу відображається на прайсах оптових компаній, а через добу – на стелах біля бочок з газом", – відзначає Сіренко.

За словами Куюна, показовим на минулому тижні став лише початок поставок скрапленого газу, виробленого в Італії.

Куюн зазначає, що наступного тижня на ринок чинитиме тиск як європейські котирування, так і курсові коливання. "Виходячи із заяв НБУ щодо прийнятності дійсного відхилення курсу і відсутності у регулятора намірів впливати на цей процес, ринок отримує негативні сигнали про можливість подальшого подорожчання валюти. Отже, вірогідність подальшого зростання цін залишається високою", – говорить він.

Вибір редакції

Наукпоп

Сьогодні, 15:30

article_img
Еліксир молодості. Вчені назвали дієту, яка врятує людей і планету
Події

Сьогодні, 16:27

article_img
Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення
Країни

Сьогодні, 13:48

article_img
Запитав про дружину президента. Справа блогера, який викривав корупцію в Азербайджані, призвела до масових протестів

Головне

Події

Сьогодні, 21:24

article_img
Зниклий на Донбасі боєць 58-ї бригади потрапив у полон до бойовиків "ДНР"
Економіка

Сьогодні, 13:50

article_img
Для своїх та іноземців. В Україні збільшили туристичний збір
Країни

Сьогодні, 18:50

article_img
У районі Керченської протоки загорілися два судна