ЗМІ дізналися, що нафтові гіганти ExxonMobil і Chevron обговорювали злиття. Воно б стало найбільшим в історії

1 лютого 2021, 09:20

На початку 2020 року топ-менеджери нафтових гігантів ExxonMobil Corp і Chevron Corp провели попередні переговори про потенційне злиття. Воно могло стати найбільшим в історії.

Про це повідомили з посиланням на джерела агентство Reuters і газета Wall Street Journal.

Reuters пише, що переговори були припинені, але сам факт їх проведення свідчить про тиск, з яким зіткнулися найбільші компанії енергетичного сектора, коли почалася пандемія COVID-19 і ціни на нафту різко впали.

Відео дня

За словами одного з джерел агентства, переговори вели виконавчий директор Exxon Даррен Вудс і генеральний директор Chevron Майк Вірт. Причина припинення дискусій невідома.

WSJ зазначає, що джерела називають переговори попередніми. Газета зазначає, що вони можуть поновитися в майбутньому.

«Така угода возз'єднала б двох найбільших нащадків монополії Standard Oil Джона Рокфеллера, яка була розділена американськими регуляторами в 1911 році, і змінила б нафтову промисловість», - пише WSJ.

Ринкова капіталізація Exxon становить $190 млрд, а Chevron - $164 млрд. Кількість співробітників - 75 тисяч і 48 тисяч відповідно. Капіталізація об'єднаної компанії могла б перевищити $350 млрд. Вона б стала другою найбільшою нафтовою компанією в світі після Saudi Sramco.

Показати ще новини
Радіо NV
X