Перейшли у наступ. Саудівська Аравія вирішила відібрати частку РФ на ринку нафти — Reuters
Саудівська Аравія пропонує переробникам купити нафту за низькими цінами, щоб захопити частку ринку, яку займав російський сорт Urals.
Саудівська Аравія активізувала переговори з переробниками про додаткові поставки нафти, в першу чергу звернувшись до споживачів російського сорту Urals, що учасники ринку пов’язують з відповіддю королівства на вихід Москви з угоди ОПЕК+. Про це повідомляє Reuters.
«Вони стукають у всі двері: беріть дешево і багато. Вони розмовляють з усіма покупцями Urals», — сказало джерело у великій нафтовій компанії на європейському ринку.
Раніше Саудівська Аравія оголосила про рекордне скорочення офіційних цін продажу на свої сорти нафти з поставкою у квітні, а також про план збільшити виробництво сировини до 13 млн барелів на добу, після того, як 6 березня не змогла домовитися з РФ про нові обмеження видобутку в рамках угоди ОПЕК+.
Незважаючи на заявлену пропозицію саудівської нафти, учасники ринку сумніваються, що Саудівська Аравія зможе повністю задовольнити попит дешеву сировину з відвантаженням у квітні.
Державна Saudi Aramco планує поставляти на європейський ринок близько 1,5 млн барелів нафти на добу понад звичайний обсяг із загального очікуваного приросту видобутку близько 2,7 млн барелів на добу, повідомило агентству джерело, що працює на міжнародний торговий дім.
За останній тиждень Саудівська Аравія провела переговори з такими традиційними покупцями Urals, як фінська Neste Oil, шведський Preem, французька Total і азербайджанська держнафтокомпанія SOCAR. Їм було запропоновано купувати арабську нафту за «дуже привабливими цінами», відзначили джерела Reuters.
Ще одне джерело повідомило, що трейдер російського Лукойлу Litasco і Phillips 66 також можуть отримати додаткові партії саудівської нафти.
Турецький НПЗ STAR азербайджанської держкомпанії SOCAR, який був запущений у 2019 році і переробляє головним чином Urals, розмістив заявку на покупку 3 млн барелів саудівської нафти з відвантаженням у квітні, сказало інше джерело.
Ще одне джерело повідомило, що Total веде переговори з Saudi Aramco про закупівлю нафти в обсязі до 600 тис. -700 тис. барелів на добу на квітень, при цьому поки бажаний обсяг не був підтверджений виробником.
Нові цінові пропозиції Саудівської Аравії можуть зацікавити навіть таких традиційних споживачів Urals, як Білорусь.
«Ми вже давно працюємо в цьому напрямку … Ми з саудитам ив Лондоні зустрічалися … Зараз ціни у них просто чудові», — повідомило джерело в Мінську.
Зниження офіційних цін продажу на саудівські сорти вже вдарило по диференціалам Urals. За оцінкою трейдерів, з урахуванням маржі переробки близькосхідної нафти при нинішніх цінах на квітневі партії іракської і арабської нафти вартість Urals може впасти в середньостроковій перспективі до рівня знижки в розмірі $5 за барель до північноморського еталону.

Боротьба Саудівської Аравії за нафтовий ринок не обмежується Європою. Так, саудівська національна судова компанія Bahri попередньо зафрахтувала до 19 супертанкерів (VLCC), шість з яких повинні доставити близько 12 млн барелів нафти з Саудівської Аравії до США.
Азіатські покупці також обговорюють з Saudi Aramco додаткові поставки нафти, однак попит на барелі може перевищити пропозицію.