Нафтова рокіровка у Польщі: Іран витіснив поставки з Росії

13 серпня 2016, 09:27
У Польщі поставки іранської нафти витіснили "чорне золото" з Росії, повідомили Reuters кілька джерел на ринку

Згідно з повідомленням агентства, трейдер Mercuria, колись найбільший продавець російської нафти марки Urals в Польщі, припинив операції з російською нафтою в порту Гданська. Відзначається, що нафтотрейдер буде використовувати танкери з нафтою з Ірану.

Відео дня

Mercuria відправить незатребувані 250 тис. тонн російської нафти танкером Atlantas в Азію. Цей же танкер прибуде в Гданськ з двома мільйонами барелів іранської нафти, повідомили два джерела, знайомих з планами Mercuria.

Агентство повідомляє, що польська нафтопереробна компанія Lotos уклала контракт на придбання двох мільйонів барелів нафти у Національної іранської нафтової компанії (NIOC), і вантаж прибуде до Гданська в середині серпня.

Представник Mercuria повідомив Reuters, що компанія як і раніше зацікавлена в польському ринку.

"Розвантаження Urals з резервуарів у Гданську – просто реакція компанії на зміни ринку, та це не означає, що Mercuria планує припинити роботу в Гданську або в Польщі", – сказав він.

Російська експортна нафта марки Urals втратила свою позицію на польському ринку в 2015 році через ріст активності нафтовиробників на Близькому і Середньому Сході.

Раніше НВ повідомляло, що Іран розглядає можливість транспортувати свою нафту через українську нафтопровідну систему в Словаччину і Чехію.

Показати ще новини
Радіо NV
X