Нафтотрейдер Ахметова програв суд на 1,5 млн грн за змову на ринку

1 коментувати
Паралель-М програла суд за змову на ринку нафтопродуктів

Паралель-М програла суд за змову на ринку нафтопродуктів

Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Антимонопольного комітету України (АМКУ) і зобов'язав компанію Паралель-М, що належить СКМ Ріната Ахметова, сплатити 1,4 млн грн штрафу за узгоджені антиконкурентні дії на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами

Про це йдеться в постанові суду.


Паливо від компанії Паралель-М реалізують 61 АЗС у Дніпропетровській і Запорізькій областях, а також на підконтрольній Україні частини Донецької і Луганської областей. Компанія також веде продаж нафтопродуктів у великому і дрібному опті, бере участь у постачанні паливом промислових підприємств власника Паралелі - групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ) Ріната Ахметова.


У березні цього року Господарський суд Києва відмовив Паралелі у скасуванні штрафу, але в липні Київський апеляційний господарський суд задовольнив позов компанії і скасував штраф АМКУ в розмірі 1,4 млн грн.

Нагадаємо, що в 2016 році АМКУ оштрафував 7 операторів АЗС сумарно на 204,3 млн грн за узгоджені антиконкурентні дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів в період з січня 2013 по січень 2016 року.

Зокрема, були оштрафовані компанії ОККО-Нафтопродукт на 77,9 млн грн, ВОГ Рітейл - на 54,4 млн грн, Альянс Холдинг - на 39,7 млн грн, Золотий екватор - на 16,2 млн грн, AMIK Україна (раніше - ПІІ Лукойл-Україна) - на 12,5 млн грн, Сокар петролеум - на 2,5 млн грн, Парралель - на 1,4 млн грн.

На думку АМКУ, такі дії операторів АЗС привели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами і спонукали інших учасників ринку встановлювати свої роздрібні ціни на необгрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

Всі опратори тоді звернулися до суду для скасування цього рішення.

6 і 20 березня Господарський суд Києва скасував штрафи АМКУ для компаній WOG Рітейл та Золотий екватор (мережа АЗС WOG) 54,3 млн грн і 16,2 млн грн відповідно.

При цьому пізніше Господарський суд Києва відмовив компанії Альянс Холдинг (оператор мережі автозаправних станцій під брендом Shell) у скасуванні накладеного на неї АМКУ штрафу в розмірі 39,7 млн грн.

У квітні суд встав на сторону компанії ОККО і скасував накладений АМКУ штраф в розмірі 77,9 млн грн за узгоджені антиконкурентні дії на ринку.

Крім того, 21 червня суд скасував штрафи для AМІК Україна, а 4 липня - для Socar Petroleum.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: