Репарації звідки не чекали. Україна збирається підвищити плату за транзит російської нафти нафтопроводом Дружба — Bloomberg

22 листопада 2022, 08:42
Знак з написом Нафтопровід Дружба поблизу Самари (Фото:File Photo / Reuters)

Знак з написом Нафтопровід Дружба поблизу Самари (Фото:File Photo / Reuters)

Україна планує підвищити тариф на транзит російської нафти до Європи нафтопроводом Дружба.

Наступного року Україна планує підвищити плату за транзит російської нафти трубопроводом Дружба до Східної Європи через атаки країни-агресора на енергосистему країни.

Відео дня

Про це пише Bloomberg із посиланням на лист Укртранснафти.

Як пише видання, оператор мережі нафтопроводів України компанія Укртранснафта повідомила російську Транснафту, що «руйнування української енергетичної інфраструктури, що триває, призвело до значного дефіциту електроенергії, збільшення її вартості, нестачі палива, запасних частин».

Також у листі Укртранснафти, який підписав гендиректор компанії Володимир Цепенда, йдеться, що витрати на організацію безпечних умов праці для персоналу та захист об'єктів також зросли.

Українська компанія повідомила, що з 1 січня підвищує тарифи на транспортування нафти у напрямку Угорщини та Словаччини на 2,10 євро за тонну – до 13,60 євро.

Зазначається, що у квітні Укртранснафта вже підвищувала плату, внаслідок чого загальне збільшення у річному вимірі становило 51%.

Пізніше Транснафта підтвердила росЗМІ, що отримала листа від Укртранснафти і вивчає його. Російський оператор нафтових мереж обговорить це питання з урядом у Москві, зазначають російські ЗМІ.

Як нагадує Bloomberg, 15 листопада постачання російської нафти до Східної Європи було зупинено на добу після того, як електростанція, яка обслуговує нафтопровід в Україні, зазнала обстрілу. Того дня Росія випустила близько 100 ракет на території України.

Тоді прем'єр Угорщини Віктор Орбан скликав Раду оборони країни через «припинення транспортування нафти нафтопроводом Дружба та ракетного удару територією Польщі».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X