Нафтогазу довелося перенести запозичення $1 млрд – ЗМІ

14 листопада 2018, 12:21

Нафтогаз України відклав розміщення 5-річних євробондів.

Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомило джерело на фінансовому ринку.

"Розміщення відкладено через несприятливу ринкову кон'юнктуру", - сказав співрозмовник агентства.

Відео дня

Водночас він зазначив, що компанія не відмовилася від випуску цінних паперів і може в будь-який момент повернутися на ринок, в тому числі через кілька днів, якщо ринкова кон'юнктура різко зміниться.

Інше джерело не змогло підтвердити цю інформацію. За його відомостями рішення буде прийматися в середу, 14 листопада. Водночас він зазначив, що ситуація на ринку дійсно не найсприятливіша.

Сам Нафтогаз поки не коментує деталі процесу.


НАК Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування. НАК є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

За підсумками 2017 року Нафтогаз отримав чистий консолідований прибуток 39,5 млрд грн, що в 2,2 рази більше, ніж за 2016 рік. Згідно з аудійованим Deloitte звітом, дохід від реалізації в 2017 році зріс на 18% - до 227,5 млрд грн.


22 жовтня Кабмін схвалив випуск Нафтогазом 5-річних єврооблігацій на суму до $1 млрд. Нафтогаз планує спрямувати кошти, зокрема, на погашення наявної фінансової заборгованості, закупівлю газу для проходження опалювального сезону та фінансування заходів для збільшення внутрішнього видобутку.

З 5 листопада Нафтогаз проводить серію зустрічей із інвесторами у США та Лондоні, за підсумками яких планує розмістити випуск 5-річних доларових євробондів.

Як повідомляло агентству Інтерфакс джерело в банківських колах, орієнтир прибутковості 5-річних єврооблігацій Нафтогазу в доларах становить близько 10,9%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X