Нафтогаз висунув умови постачання газу Київтеплоенерго

24 травня 2018, 11:03

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України висловила готовність постачати газ комунальному підприємству Київтеплоенерго без негайної сплати заборгованості, якщо вирішиться питання правонаступництва за боргами.

Про це повідомили в прес-службі НАК.

"Заяви про відмову Нафтогазу України постачати газ для Київтеплоенерго без негайної сплати цією компанією заборгованості, сформованої її попередником Київенерго, не відповідають дійсності", - відзначають в компанії.

Відео дня

Більше того, Нафтогаз готовий укласти договір про постачання газу з Київтеплоенерго відразу після вирішення питання правонаступництва за борговими зобов'язаннями шляхом укладення договорів переведення боргу між Київтеплоенерго, Київенерго і Нафтогазом, як того вимагає закон Про теплопостачання.

"Логічно, що, приймаючи на себе заборгованість перед Нафтогазом, Київтеплоенерго має отримати і право вимоги до боржників Київенерго. Зокрема, це стосується розрахунків держави за пільгами та субсидіями за вже поставлений газ і компенсації різниці в тарифах", - ідеться в повідомленні.

У Нафтогазі також припускають, що споживачі продовжують погашати заборгованість за попередні періоди, і нове підприємство буде мати джерело коштів для розрахунків за боргами, які складають приблизно місячну вартість газу для забезпечення потреб Києва.

Нагадаємо, що зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова до комунального підприємства Київтеплоенерго.

Крім того, новому підприємству мали перейти у спадок борги та працівники Київенерго, проте Київрада планує ухвалити постанову, якою відмовиться від боргів компанії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X