Нафтогаз вирішив добиватися арешту активів Газпрому в США - Порошенко

8 червня 2018, 18:34

Президент України Петро Порошенко назвав країни, де будуть заарештовані активи росиийского монополіста компанії Газпрому, для отримання $2,6 млрд, які, згідно з судовим рішенням, повинна отримати Україна.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

"Для того, щоб отримати $2,6 млрд, які Газпром відмовляється нам платити, юристи, які представляють Україну зараз, заарештували активи в Британії, Нідерландах, в Сполучених Штатах Америки найближчим часом (заарештують, - ред), в Швейцарії. Ми нікому не дозволимо грабувати Україну", - заявив він.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що Швейцарія почала арешт активів Газпрому за запитом України. Швейцарські судові пристави 30 травня провели опис майна в офісі компанії Nord Stream AG - операторові морського газопроводу Північний потік, по якому в Німеччину доставляється російський газ.

5 червня, суд в Нідерландах видав арешт на активи Газпрому для виплати Нафтогазу України на $2,6 млрд відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

Пізніше у Газпромі заявили, що знають про дії Нафтогазу на території Нідерландів з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року стосовно спору щодо транзитного контракту.

Сьогодні, 8 червня, стало відомо, що Газпром в Швейцарії оскаржив арешт нідерландських активів.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Показати ще новини
Радіо NV
X