Нафтогаз вимагатиме компенсацію від Газпрому за зрив поставок газу

3 березня 2018, 16:09

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України має юридичну можливість вимагати від російського монополіста Газпром компенсацію збитків через зрив поставок газу з боку компанії.

Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй Facebook-сторінці.

“Різниця між ціною за контрактом з Газпромом та цінами, за яким ми зараз закуповуємо газ в екстреному режимі, має бути нам компенсована Газпромом”, - написав він.

Відео дня

Раніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань за транзитом газу через газотранспортну систему України.

Зазначимо, що Міненерговугілля запровадило тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс у 15-20 млн куб. м на добу.

Крім того, починаючи с 2 березня рекомендовано призупинити заняття до 6 березня вишам, школам і дитсадкам з метою обмеження споживання газу.

Також Міненерго звернулося до виробничих підприємств з тим, щоб вони зменшили споживання газу.

Пізніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що частково в проблемі з газозабезпеченням країни винен Нафтогаз. За його словами, Нафтогаз мав зробити запас газу на 10-14 днів.

У свою чергу, у Нафтогазі розповіли, що в підземних сховищах понад 10 млрд куб. мприродного газу, а проблема для заповнення дефіциту газу в газотранспортній системі викликана лише тим, що ці сховища мають обмежену пропускну здатність з видачі газу в ГТС.

Крім того, вчора стало відомо, що компанія Нафтогаз України підписала контракт з польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від поставок в Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X