Нафтогаз відповів Фірташу на звинувачення у замовних обшуках

26 липня 2018, 10:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Нафтогазі України заявляють, що Регіональна Газова Компанія (РГК) намагається відвернути увагу громадськості від несанкціонованого відбору газу компаніями, що входять в групу, і закріпити діючі схеми тіньових оборудок з газом.

Про це повідомила прес-служба Нафтогазу.

"Заяви РГК про начебто замовний з боку Нафтогазу характер обшуків, які здійснюють правоохоронці в офісі цієї компанії, є провокаційними і покликані відвернути увагу громадськості від крадіжок газу компаніями, що входять до Регіональної газової компанії", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У Нафтогазі нагадали, що з 1 серпня 2018 року має набрати чинності нова редакція Кодексу газотранспортної системи, затверджена попереднім складом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) без урахування пропозицій Укртрансгазу.

"Є вагомі підстави вважати, що у створенні цього кодексу брали участь юристи, що працюють на олігарха Дмитра Фірташа, фактичного власника РГК", - зазначили в Нафтогазі.

Як наслідок, зазначають в компанії, кодекс в його нинішній редакції "покликаний закріпити як монополізм облгазів на регіональних ринках, так і можливість для них безкарно займатись несанкціонованим відбором, тобто, крадіжками газу".

"Нафтогаз послідовно виступає за якнайскоріше запровадження добового балансування газу в Україні, але заснованого на європейських принципах прозорості і забезпечення інтересів усіх учасників ринку. Запровадження добового балансування, заснованого на діючому кодексі ГТС, створеному для задоволення інтересів облгазів, призведе лише до легалізації схем розкрадання газу і дискредитує саму ідею створення в Україні прозорого та ефективного ринку газу", - уклали в компанії.


Група РГК займається управлінням близько 20 газорозподільних компаній по всій Україні.


Раніше РГК заявляла, що "Нафтогаз України вдався до відкритого тиску на бізнес з використанням правоохоронних органів. Ці дії спрямовані на саботаж запуску добового балансування ринку газу, яке покладе край незаконним схемам Нафтогазу України".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X