Нафтогаз відмовився обговорювати мирову угоду з Газпромом на газових переговорах з ЄС

17 липня 2018, 20:38

Державний Нафтогаз України не готовий змішувати переговори щодо продовження контракту на транзит газу після 2019 року і обговорення гіпотетичних мирових угод в рамках суперечок в Стокгольмському арбітражі.

Про це заявив глава правління НАКу Андрій Коболєв в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

"Ми не бачимо в цьому сенсу. Теоретично ми могли б це розглянути з якимись іншими контрагентами, але ми дуже добре знаємо Газпром і пам'ятаємо історію переговорів 2014 року. Ми саме тому і опинилися в арбітражі, що не змогли прийти до мирової угоди", - сказав Коболєв після завершення в Берліні тристоронніх газових консультацій між Україною, ЄС і РФ.

Відео дня

Пов'язування цих двох тем і їх обговорення в тристоронньому форматі є втратою часу для представників ЄС, вважає він.

"І зараз, коли Газпром програв і хоче говорити про мирову угоду, це просто трата часу. Наша позиція: ми можемо розглянути ваші пропозиції про мирову, але вони точно не повинні заважати переговорам щодо нового контракту і ми точно не готові це робити в тристоронньому форматі, втрачаючи час наших партнерів, і даючи можливість говорити, що ми про щось домовляємося, поки вони будуть готувати плацдарм для Північного потоку-2", - зазначив Коболєв.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити контракт на транзит газу через Україну в разі "врегулювання" спору між Нафтогазом і Газпромом.

У той же час в самому Нафтогазі підкреслили, що згадані Путіним два спори вже були врегульовані в Стокгольмському арбітражі. І проблема "лише" в тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу - не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не платить нам $2,6 млрд компенсації, яку визначив арбітраж

Показати ще новини
Радіо NV
X